Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçireceği 50.000 metrekarelik kapalı alana sahip üçüncü yatırımının mimari projesinde Tayvanlı çelik devi YC Inox’un seçimi yine Iglo Architects’ten yana oldu

Editör
14.06.2022

Türkiye'nin ilk Tavyan yatırımını 2019 yılında başlatan YC Inoxfirması, iki yeni fabrikasını tamamladıktan sonra hız kesmeden yeni yatırım kararı aldı. Boru ve yüzey işlemi yapan iki fabrika yatırımından sonra, büyük çaplı endüstriyel borular üretmek için planlanan 50.000 metrekarelik kapalı alana sahip fabrikanın tasarımını da Türkiye’de konunun en yetkin mimarlık ve tasarım ofislerinden biri olan Iglo Architects üstlendi.

Tasarım süreci Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar Karoğlu ortaklığındaki Iglo Architectstarafından yürütülen projenin Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içindeki 40.000 metrekarelik arazide inşaa edilecek binası için yapım ihalesi başlatıldı.

Arazi eğimlerini baz alarak yerleştirilen bina, gün ışığından ve güneş panellerinden faydalanılarak enerji tasarrufu sağlanacak şekilde tasarlanmış. 3.000 metrekarelik yönetim ve ofis binası ise arazinin ormana bakan yüzüne yerleştirilerek daha sessiz, ferah ve verimli bir çalışma ortamı sağlanmış. Arazi kademelendirmeleri bahçe ve merdivenlerle oluşturulan amfili oturma mekanları, bahçeli meydanlarla bütünleştirilmiş.

Iglo Architectstarafından hayata geçirilecek YC Inox’un Türkiye’deki yeni yatırımının inşaat sürecinin 2023 yılının sonunda tamamlanması bekleniyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account