Dünyada 4 çöl maratonunu bir yıl içinde koşan ilk Türk olma hedefini başarı ile yerine getiren Alper Dalkılıç, KlimaPlus-Mitsubishi Electric Klima Sistemleri sponsorluğunda Grand Slam’a adını yazdırdı!

Editör
08.01.2013

 

Dünya’nın 4 ayrı kıtasında gerçekleşen, bir hafta süren ve 250 km mesafe koşulan 4 ayrı ultra maratonuna katılan Alper Dalkılıç, KlimaPlus-Mitsubishi Electric Klima Sistemleri sponsorluğunda Atakama, Gobi, Sahra ve Antarktika çöl maratonlarını başarı ile tamamlayarak; 4 çöl maratonunun aynı takvim yılı içinde bitirilmesi ile kazanılan ve bugüne kadar dünyada sadece 29 kişinin sahip olduğu, Grand Slam ünvanını alan ilk Türk oldu.

4 kıtada 4 ultra çöl maratonu (4Deserts) bu yıl sırasıyla Atakama Çölü, Gobi Çölü ve Sahara Çölü ultra maratonları ve Antarktika maratonu (22Kasım-3Aralık) ile gerçekleşti.

Antarktika’ ya 27 ülkeden 49 sporcu katıldı. KlimaPlus-Mitsubishi Electric sponsorluğunda zorlu çöl maratonlarına katılan Alper Dalkılıç, bir yıl içinde 4 çöl maratonunu başarı ile tamamlayarak bir ilki gerçekleştirdi.

Her biri 250 km uzunluğunda, 7 gün ve 6 etaptan oluşan çöl maratonlarını sırtındaki tek bir çanta ile, zor ve bir o kadar da keyifli bir macera ile sonlandıran Dalkılıç, “Çöllerde koşalım ama çöllerde yaşamayalım” sloganı ile de TEMA’ nın Meşeler Yuva Arıyor Projesi’ne dikkat çekti.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account