Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane-Çağlayan aksında konumlanan Z Ofis, üstün teknolojisi ve sıra dışı mimarisiyle bölgedeki ofis projeleri arasında öne çıktı.

Yazar:Editor
02.01.2013

 

Lansmanı yapıldıktan sonra 3 haftada satışı tamamlanan proje, A plus ofis binaları arasında en kısa sürede alıcı ve yatırımcısıyla buluşan bina oldu.

Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane-Çağlayan aksında konumlanan Z Ofis, üstün teknolojisi ve sıra dışı mimarisiyle bölgedeki ofis projeleri arasında öne çıktı. Değişik mimarileriyle, alıcı ve yatırımcıların gözdesi olan projenin sunduğu yenilikler, avantajlarla birleşerek yatırımcıyı eksenine aldı. Avukatlar, muhasebeciler, danışmanlar ve diğer serbest meslek gruplarından girişimciler, “akıllı yatırım” sloganıyla tanıtılan projeye yoğun ilgi gösterdi.

Seçkin Alıcılarla Buluştu, Yatırımcısına Kazandırdı

Yüzde 60’ı, DAP YAPI’nın kemikleşmiş yatırımcıları tarafından satın alınan Z ofis’in ticari üniteleri seçkin firmaların yanı sıra prestijli bir başlangıç yapmak isteyenler tarafından da tercih edildi. Henüz satışa çıkmadan talep gören Z Ofis, kısa sürede yüksek prim yaparak döviz ve faiz gibi tüm yatırım araçlarını geride bıraktı. DAP YAPI, alıcısının da yatırımcısının da yüzünü güldürdü.

Önemli markaların buluşma noktası

İş dünyasına yönelik tüm fonksiyonları eksiksiz şekilde bünyesinde toplayan DAP Z projesinde ofis stoklarının yanı sıra dükkan ve mağazalar da hızla tükendi. Projenin 61 ünitelik butik çarşısı yerli ve yabancı, önemli gurme restoranlar ile tanınmış perakende markalar tarafından satın alındı.

DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz:“DAP YAPI projelerinde yaşamayı seçenler, kusursuz çalışma ortamı sunan ofis projemize de kayıtsız kalmadı. Lansman sürecinde müthiş bir yoğunluk yaşadık.

Yurt içinde, Ankara, Bursa, Trabzon, Gaziantep, Adana, Kayseri gibi illerden, yurt dışından da Almanya, Amerika, Suudi Arabistan, İsviçre ve Mısır gibi ülkelerden alıcı ve yatırımcı müşterilerimiz geldi.

Bunlar ağırlıklı olarak o ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları olmakla birlikte aralarında yabancılar da vardı. Kısa sürede sadece ofis katlarını değil girişteki dükkan ve mağazaları da alıcısıyla buluşturduk. Projemizin yoğun talep aldığını ve 3 hafta gibi rekor bir sürede satışının tamamlandığını görmekten mutluyuz.

Bir süredir projelerimizi eski fabrika alanlarından geliştirdiğimiz araziler üzerine inşa ediyoruz. Bir anlamda, dönüşüm projeleri gerçekleştiriyor, üzerlerine üstün özellikler taşıyan binalar koyuyoruz. DAP Z Ofis projemizi de yine bir fabrika arazisinde, Çağlayan’daki eski Polisan boya fabrikasının arazisinde geliştirdik.

Hayatımızın büyük bir bölümü iş yerlerimizde geçiyor. Felsefeniz çalışmak, üretmek ve kazanmak üstüne kuruluysa iş yeriniz zamanla bir mabede dönüşüyor. Çalıştığınız mekanda mutluysanız veriminiz artıyor. İş dünyasına yönelik tüm fonksiyonları eksiksiz şekilde bünyesinde toplayan DAP Z Ofis’i prestijle konforun birleştiği A plus bir ofis olarak tasarladık. Eserimizi iş dünyasına armağan ediyoruz.”

YAPI’nın, uzun yılların birikimi ve inşaat tecrübesiyle ile oluşan DAP Z Ofis, Kentsel Dönüşüm Bölgesi İstanbul Kağıthane’de, Şişli-Mecidiyeköy-Çağlayan aksında konumlanıyor.

14 bin metrekare arsa üzerinde, 50 bin metrekarelik kapalı inşaat alanında, 365 adet bağımsız bölümden oluşan projenin, sözleşmede 30 ay olarak öngörülen inşaat süreci 18 ayda tamamlanacak. Mağazalar katında merkez resepsiyonu, her katta ayrı sekreterlik ve her katta 2 adet toplantı odası, süs havuzları ve özel düzenlenmiş peyzajıyla mükemmel bir çalışma ortamı sunan DAP Z Ofis,  suyun yol boyu eşlik ettiği güzergahta, iş dünyasının yeni merkezi olarak anılan bölgeye katma değer sağlayacak. Proje, 185 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilecek.

“Harfli mimari” dünyada ve ülkemizde ilk defa kullanılıyor

DAP Z Ofis, dünyada Z harfiyle inşa edilen ilk bina; ‘ofis’ deyince akla gelen tüm kriterleri içeriyor; dolayısıyla bir ‘son nokta’. Projenin, ofis almak isteyenlerin her türlü ihtiyacına yanıt verecek ve yatırımcıyı yüzde yüz tatmin edecek nitelikte oluşu, adını belirleyen bir etken oldu.

8 kattan (2 otopark katı, 1 mağazalar katı, 4 ofis katı) oluşan projede, 55- 87 m2’lik 304 adet ofis alanı ve 49-281 m2’lik 61 adet dükkan-mağaza yer alıyor.

A plus ofis

İş ve yaşamla ilgili bütün ihtiyaçları bina içinde karşılayacak şekilde projelendirilen DAP Z Ofis’te kuaför, market alışverişi, eczane ve banka gibi ihtiyaçlar binadan çıkmadan halledebiliyor.

Gelen telefonlar firmanızın adıyla açılıyor. Notlarınız ve postanız alınıyor, günlük randevu akışınız düzenleniyor, ziyaretçileriniz karşılanıyor, çay-kahve ikramınız yapılıyor, ofisiniz temizleniyor, restoran, uçak bileti rezervasyonunuz sağlanıyor. Yabancı dillere hakim lobi/ asistan ekibi, yabancı uyruklu müşterilerinize de hizmet sunuyor.

Kentin yeni çalışma ağı

Günümüzde kentsel dönüşümün gerçekleştiği Kağıthane konum avantajı sayesinde önümüzdeki yılların önemli bir iş ve ticaret merkezi olma yolunda ilerliyor.

3.5 yıl süren Haliç Çevre Koruma Projesi kapsamında, Haliç kıyısındaki sanayi tesisleri kaldırılarak, bölge, ticaretin kalbinin attığı bir merkeze dönüştürüldü. Altınboynuz’u eski günlerine kavuşturacak olan Boğaz suyunun Haliç’e kavuşması projesi hayata geçti; Z Ofis’in Haliç manzaralı ofis ve dükkanlarının cazibesi arttı.

 Mükemmel lokasyon

DAP Z Ofis, lokasyonu itibarıyla tüm yollara en seri biçimde bağlanacak şekilde tam ortada yer alıyor. Projeden Tünel sayesinde Taksim ve Beşiktaş’a ulaşmak son derece kolay. Çevreyolu’na bağlanmak sadece 2 dakika sürerken, Adliye Sarayı’na yürüyerek gitmek mümkün.

DAP YAPI sözünde durdu; vaktinden önce teslim etti.Dragos Royal Towers’ta yaşama geçildi;DAP Royal Center’da geriye sayım başladı.Dalga, Burgu ve Tango Kulelerin inşaatı ise hızla devam ediyor;2013’te teslimleri yapılacak.

KAYNAK: Milliyet Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account