Support Yüzey Döşeme Ayakları ile Mükemmel Çözüm

Editör
25.12.2012

 

Yapıların boyutlarını arttırmadan değerini arttıran yeşil çatı sistemleri, yaşam ve çalışma şartlarını iyileştiren, günümüz inşaat sektörünün vazgeçilmez bir  parçası olmuştur.

Yeşil alanların giderek azalması,çatılarda estetik ve doğal görünümün artması yeşil çatı sisteminin yaratılmasını sağlayan temel nedenlerdendir. Yeraltı otoparklarının üstleri, konut ve başka amaçlarla inşa edilen binaların çatıları gibi yeşil alan olarak değerlendirilebilecek her türlü alanda, yeşil çatı sistemi rahatlıkla uygulanabiliyor. 

Avrupa’da uzun yıllardır kullanılan, son yıllarda da Türkiye’de yatırımcılar, mimarlar ve inşaat firmalarının yoğun olarak kullanmaya başladığı bu sistemin sert zemin tamamlayıcısı olarak Support® Yüzer Döşeme Ayakları, müdahale edilebilir detay çözümleriyle drenaj sistemine kesin çözüm sunmaktadır.

Support ® Yüzer Döşeme Ayakları, yalıtım sektöründe gerek uygulama, gerek kullanımda karşılaşılan sorunlara kalıcı, pratik ve estetik çözümler sunmaktadır. Yenilenebilir bir malzeme olan polypropylenden üretilen Support® Ayarlanabilir Yüzer Döşeme Ayakları, günümüz mimarisinde ön plana çıkan çevreci politikaları destekler niteliktedir. 

Support yüzer döşeme ayakları üzerine serbest olarak yerleştirilen taş ve ahşap kaplamalar, yalıtımda ya da yalıtımla kaplama arasına yerleştirilmiş tesisatta çıkan olası sorunlarda, zarar görmeden kaldırılabilmekte ve bölgesel olarak müdahaleye izin vermekte olup kısa sürede ve minimum maliyetle sorunların çözülmesine olanak sağlamaktadır. 

Açık derz sistemi sayesinde yüzeyde su birikintisi oluşmasını engellediği gibi suyun giderlere yönelmesi için oluşturulan eğimin kaplama üzerinde hissedilmesini engellemektedir. Bunların yanında, teraslarda kaplama bitiş kodu yükselse bile binaya ilave yük binmesi engellenmektedir. 

Support® Yüzer Döşeme Sistemleri’nin, sert zeminler detay çözüm ortağı olduğu yeşil çatı sistemleri, yağmur suyunun büyük bir kısmı sistem içerisinde tekrar kullanılacağı için kanallara verilen su miktarını azaltarak özellikle sağanak yağışlar esnasında su baskınlarının azalmasını sağlar.

Dünya çapında da söz konusu detaya analitik bir çözüm getirdiğini ispatlamış olan SUPPORT® Yüzer Döşeme Ayakları  Dubai BIG5 Fuarı bünyesinde yapılan ekolojik ve inovatif ürünler arasında yapılan yarışmada Türkiye’den  finale kalan tek ürün olmuştur. 

Proje aşamasında da teknik anlamda gereken destekleri veren SUPPORT® danışman ekibi detayların çözümü konusunda uygulama aşamasında da gereken teknik hizmetleri vermektedir. Armwood® ve Armstone® markaları ile paket sistemler sunan Armada Groupe® Türkiye’de ve dünyada birçok önemli projede detaycı çözümleri ve TSEK 99 kalite güvencesi ile büyük projelerin teras, balkon, kuru havuz ve meydan zeminlerinde yer almaya devam etmektedir.     

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account