Havalar giderek ısınıyor. Özellikle denize kıyısı olan bölgelerde nemli hava hissedilen sıcaklığın daha fazla artmasına neden oluyor. Hissedilen sıcaklığı arttıran nemli hava zaman zaman nefes almayı bile güçleştiriyor. Ama endişelenmeyin, Olimpia Splendid Secco serisi nem alıcılar bu yaz size rahat bir nefes aldıracak.

Editör
25.07.2011

Yaz aylarının ilk günlerini geride bıraktık, sıcaklıklar giderek kendini daha fazla hissettiriyor. Yaz aylarında özellikle denize kıyısı olan bölgelerde %80’in üstüne çıkan nem seviyesi nefes almayı bile güçleştirirken; terlemeyi yavaşlatarak vücut ısısının yükselmesine, eklem ağrılarına, astıma ve alerjik hastalıklara yol açıyor.

İdeal nem oranın %45-50 seviyesinde olması sağlığımız ve konforumuz için son derece önemli. Olimpia Splendid’in farklı iki modelden oluşan Secco serisi nem alıcıları da sağlığınızı ve yaşam alanınızın kalitesini yükseltmek için geliştirildi. Seri nem alma kapasitesi, kompakt boyutları ve hafifliğiyle son derece pratik ve kullanışlı. Beyaz gövde rengi ile kontrol paneli ve su tankındaki mavi renklerin uyumu yenilikçi ve zarif tasarımı gözler önüne seriyor.

Çevreci ve Fonksiyonel

Secco Tech modeli size istediğiniz nem oranını ayarlama imkanını sunarken Super Dry (Ultra Kuru) fonksiyonu sayesinde odanızı sürekli ve hızlı bir şekilde nemden arındırıyor. Kontrol sistemi sayesinde odanın nem değerlerini kontrol edebilirsiniz.

Olimpia Splendid’in Secco Tech modeli nem alıcısı ekolojik soğutucu akışkan gaz ve hava filtresine sahip. Evaporatör defrost sistemi cihazınızı soğuk ortamlarda kullanmanıza imkan veriyor. Tankın boşaltılma zamanı geldiğinde akustik alarm sizi uyarıyor. Ayrıca arka paneline monte edilen ve takıp çıkarılabilen gider borusu sayesinde sürekli drenaj sağlıyor.

Olimpia Splendid Secco modeli ise size manuel nem seviyesi ayarı sunarken buzlanma önleyici sistem ve dolu tank uyarı ışığı özelliklerine sahip.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account