İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) kurucu üye kuruluşları arasına katıldı. İnşaat sektörünü yurt dışında temsil eden İMSAD, bu yöndeki çalışmalarını DEİK üyesi olarak daha da artırmayı ve etkinleştirmeyi hedefliyor.

Editör
25.07.2011

İMSAD, Türkiye’nin yabancı ülkeler ve uluslararası topluluklarla olan ekonomik, ticari, sınaî ve mali ilişkilerini izleyen, bu ilişkilerin kurulmasına ve geliştirilmesine yardımcı olan DEİK’in kurucuları arasındaki yerini aldı.

İMSAD’ın inşaat malzemesi üreticilerinin küresel arenada rekabet gücünü artırmak ve sektörü güçlendirmek amacıyla yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyette bulunduğunu belirten İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bilmaç, “Bu yöndeki çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde DEİK üyesi olarak daha da artırmayı ve etkinleştirmeyi hedefliyoruz.

DEİK çatısı altında, ülkeler arasında işbirliğini geliştirerek hem sektörümüze hem de ülkemize katma değer yaratacağımıza inanıyoruz. DEİK ile işbirliği, sektörümüzün dış ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesine de katkı sağlayacaktır” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account