Yeni Yılda Yeni Hedeflerle Devam Edecek

Editör
18.12.2012

 

Kurulduğu günden itibaren sürekli kendini yenileyen yapısı ve ürün yelpazesine kazandırdığı yeni ürünlerle büyümeye devam eden 2M Kablo, 2012 yılında da büyüme çıtasını yükseltti. 

2013 yılında 20. yılını kutlayacak olan firma, bugüne kadar ulaştığı hedeflerine yeni yatırımlar ekleyerek, sektörün lider kuruluşu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

Kablo sektörüne yönelik Ar-Ge çalışmalarıyla yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da kalitesini kanıtlayan 2M Kablo, üretiminin %40’ını ihraç ederek uluslararası başarısını sürdürüyor. Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirdiği ürün gamını her geçen gün biraz daha genişleten firma en son HD kabloların üretimine başlayarak hedeflerini büyüttü. Çok yakında enerji kablosu üretimine de başlayacak olan firma 2012 yılında üretim kapasitesini %30 artırarak 2013 yılında hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlara yönelik üretim kapasitesini de %35 artırmayı hedefliyor. 

Üretim Silivri’deki yeni tesislerde yapıldı 

2012 yılı için belirlediği yeni hedeflerini, Silivri’deki yeni üretim tesislerinde gerçekleştiren 2M Kablo, dünya pazarında büyümeyi hedefliyor. Türkiye’de ilk kez yangına dayanıklı kabloların üretimi, ilk yangına dayanıklı data kablosu üretimi ve Hi-Fi sektörüne yönelik LOOKAB Optirius ve Prinilius Power-Cord kablo üretimini gerçekleştiren ve ilklere imza atmayı hedefleyen firma, sektörde çözüm geliştirmeye verdiği önemle de öne çıkıyor. 

Dünyaya yön veren projelere imza atmaya devam ediyor…


Güçlü referanslarıyla da bilinen 2M Kablo’nun dünyada ve Türkiye’de önemli birçok projede de imzası bulunuyor. Bu projelerde yer alan yapılar, oteller veya büyük inşaatlarda kablo tesisatlarının büyük önem taşıması 2M Kablo’nun kalitesini daha da ön plana çıkarıyor.

Yurt içinde tüm bölgelere kurduğu güçlü bayi ağı ile kamu binaları, sanayi kuruluşları, yeraltı treni-tünel inşası gibi pek çok alana kablo tedarik eden firma, dünyanın pek çok farklı noktasında da 2M Kablo güvencesiyle yer alıyor. Yurtdışında ki önemli bazı projeleri arasında, inşaatı henüz devam eden ve Avrupa’nın en yüksek binası ünvanına sahip olacak olan 70 katlı 332 metrelik, Mercury City Tower –Moscow - Rusya projesi bulunuyor. Ayrıca Libya havaalanları (Labraq Havaalanı, Ghat Havaalanı, Kufra Havaalanı, Martuba Havaalanı ve Tobruq Havaalanı), Rusya sınırları içerisinde Moscow City Konut, Moscow Core, IKEA Moskova, Mega Samara, Tyumen Stadyumu, Yakimenka Recidence, Corinthia Otel, Sofya Havaalanı - Bulgaristan, Erbil Divan Otel – Irak, Bağdat Üniversitesi yer alıyor. Özbekistan-Kazakistan - Çin Boru Hattı, Batum Black Sea Trade Center – Gürcistan, Al Kendi Mall Avm / Otel – Bağdat, Bakü Qebele Sarayı-Bağdat,  Spid Center - Azerbaycan, Kırgızistan Ruby Park Avm, Dahok Su Arıtma Tesisleri – Irak, Bakü - Haydar Aliyev Kültür Merkezi. Kazakistan Türkiye Büyük Elçiliği – Kazakistan, Ürdün Genel Kurmay Başkanlığı – Ürdün, Azerbaycan Şahdat Kayak Merkezi gibi dünyanın önemli noktaları 2M KABLO’nun uluslar arası projeleri arasında yer alıyor.

Türkiye’de ise Avm, otel, hastane, okul, konut, fabrika, iş merkezleri gibi birçok proje yine 2M Kablo’nun referansları arasında yer alıyor. İlk etapta göze çarpan önemli referansları Genelkurmay Başkanlığı - Ankara, Cumhurbaşkanlığı Konferans Salonu - Ankara, Cumhurbaşkanlığı Basın Yayın Odası  - Ankara,  Hilton Otel - Nevşehir, Hilton Otel – Bursa, Hilton Garden Inn Diyarbakır Otel – Diyarbakır, Sheraton Hotel - İstanbul, Swiss Otel The Bosphorus Residence  - İstanbul, İstanbul Metrosu-Kirazlı Başakşehir Olimpiyat Köyü Hattı, İzmir Metrosu, Kanal D- DTV Grubu - İstanbul, Çalık Holding Yönetim Binası - İstanbul, Başbakanlık Merkez Konut İnşaatı  - Ankara, Mimar Sinan Üniversitesi - İstanbul, Yeditepe Üniversitesi - İstanbul, Kentpark - Ankara, Terracity - Antalya, Nautilus - İstanbul, IKEA - Ümraniye, Agora – İzmir, Albaraka - İstanbul, Merinos Atatürk Kültür Merkezi - Bursa, Adnan Saygun Kültür Merkezi - İzmir, Medipol Hastanesi Bağcılar - İstanbul, Acıbadem Fulya - İstanbul, Varyap Meridian - İstanbul, Avrupa Konutları Atakent - İstanbul, Ağaoğlu My City Bahçelievler - İstanbul, Ağaoğlu Bahçeşehir - İstanbul, Suryapı Dorapark - İstanbul, Soyak Siesta - İzmir, Carrefour AVM - Ankara, Next Level - Ankara, Nata Vega - Ankara, Otoport - İstanbul, Shangri La 7 Yıldızlı Otel / Beşiktaş - İstanbul, Doğuş Plaza - Ankara, Çanakkale Ticaret Odası Kongre Merkezi - Çanakkale, Midtown AVM - Bodrum, Denizli Age Dogalgaz Çevrim Santrali - Denizli, Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi - Isparta, Ufuk Üniversitesi - Ankara, Esenboğa Yabancı Hava Yolları Terminali  - Ankara ve Radar Elektronik Harp Ve İstihbarat Sistemleri Fabrikası - Ankara  arasında sayılabilecek nitelikte. 

Yeni pazarlar yaratarak 2016 yılına kadar ilk 500 firma arasına girecek 

Kurumsal ve Ar- Ge çalışmalarındaki yeniliklerle birlikte yurtiçi ve yurtdışı pazarında da önemli planlamalar yapan 2M Kablo, işçilik, teknoloji, yeterli düzeyde teknik ekip ve tecrübe gerektiren özel kablo imalatında ilk akla gelen firmalar arasında. Bu donanımını kullanabileceği yeni sektör arayışına önümüzdeki yıllarda da devam edecek olan firma; Telekomünikasyon, Medikal, Deniz ve Hava ulaşım sektörleri gibi yeni pazar yaratma hedeflerinin yanı sıra uzun yıllardır var olduğu otomotiv, makine imalat gibi sektörlerde de gelişme çabalarını sürdürecek. 2M Kablo,  2016 yılına kadar Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer almayı kendisine vizyon olarak belirleyerek tüm stratejik planını bu amaç doğrultusunda kurguladı. 

2M Kablo, hem kablo hem de elektrik sektöründe dünyanın her yerindeki kullanıcılarını üretimden kaynaklanan sorunlara karşı, verdiği hasar neyse 20 milyon Euro’ya kadar sigortalıyor.  

2M Kablo Fark yaratacak stratejik hedeflerini belirledi

2012 yılının ilk çeyreğinde sert bir rekabet yaşandığını belirten 2M Kablo Yurtiçi Satış Müdürü Serdar Baykal, ancak müşteri ilişkilerini iyi yöneten, maliyetlerini kontrol altında tutmayı başarabilen firmaların fark yaratarak kazanan taraf olacağını aktardı. “Yılın ilk çeyreğinde 2013-2015 yılı stratejik planımız için ve ileriye yönelik hedeflerimize ulaşabilmek adına geçen yıl başladığımız birçok yatırımı gerçekleştirme fırsatı yakaladık” diyen Baykal, bu kapsamda yılın ilk çeyreğinde tesislerinin taşınması aynı zamanda kapasite artırımına yönelik makine yatırımlarını tamamladıklarını ifade etti.

Serdar Baykal, sözlerine şöyle devam etti: “2M Kablo olarak, mevcut durumların gerektirdiği önlemleri almanın yanı sıra, stratejilerini uzun vadeli planlayan bir şirketiz. Dolayısıyla 2012 yılı hedeflerimize ulaşmak için yapılması planlanan yatırımlarımızı, önümüzdeki dönem ile ilgili öngörülerimizi de dikkate alarak değerlendiriyor ve sürdürüyoruz.” 

2M Kablo olarak, geçtiğimiz yılı hem yurtiçi satış hem de ihracatta hedeflerinin üzerine çıkarak tamamladıklarını belirten Baykal, geçen yıl hem sektörel hem de ekonomik bazı zorluklar yaşandığına değindi. Baykal, dünyadaki siyasi karışıklıklar, yerel ve uluslararası krizler, hammadde maliyetlerindeki sürekli değişkenlik gibi sıkıntılarla mücadelenin sürdüğünü kaydetti.

Bu kapsamda firma olarak öngördükleri gelişmeleri ve iyileştirmeleri gerçekleştirdiklerini aktaran Baykal, bunu verimli çalışma esası üzerine kurulu sistematik ve planlı çalışma şekli ile sağladıklarının altını çizdi.

Bütün bu düzenlemeler, faaliyetler ve planların uygulanmasında ekip çalışmasının büyük önemi olduğunu vurgulayan Baykal, “2011 yılında ayrıca önümüzdeki üç yılın faaliyet ve hedeflerini belirlediğimiz stratejik yönetim planını hazırladık. Böylece vizyonumuza uygun olarak üç yıl içinde atacağımız her adımı belirledik. Bundan sonraki dönemde stratejik amaçlarımıza uygun faaliyetlerimize devam edeceğiz” şeklinde ifade etti.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account