Dünyanın en büyük ev tipi fırını Gaggenau BX280

Editör
14.12.2012

 

Gaggenau’nun iki adet 76 cm'lik fırını tek bir modülde dik olarak tasarladığı BX280 model fırını, ev tipi fırınlar arasında dünyanın en büyüğü olarak öne çıkıyor. 17 çeşit ısıtma özelliğine sahip, 10 tepsi kapasiteli ve toplam 220 litre kullanılabilir iç hacimli Gaggenau BX280 fırın, neredeyse bir soğutucu kadar büyük.

Lüks mutfak aletleri sektörünün en önemli markası Gaggenau, BX280 model fırını ile ev tipi fırın kategorisinde büyüklük kavramını tamamen sahipleniyor. Gaggenau’nun iki adet 76 cm'lik fırını tek bir modülde dik olarak tasarladığı BX280, tamamen cam kapaklı paslanmaz çelik ya da alüminyum seçeneğiyle sunuluyor. Panoromik ön yüzeye sahip olan Gaggenau BX280, 17 çeşit ısıtma çeşidi ve her çeşit pişirme yöntemi için 103 litrelik kullanılabilir hacim özelliği, 10 tepsi kapasitesi ve toplam 220 litrelik iç hacmi ile fark yaratıyor. Ayrıca, et termometresi, pişirme şişi ve fırın taşı özellikleri ile de ayrıcalıklı olan Gaggenau BX280, pirolitik sistemi ile temizlikte büyük kolaylık ve konfor sunuyor.

Digital saat ile LCD ekran ayrıcalığını yaşayın

Gaggenau BX280 fırının kontrol düğmelerinin ana özellikleri her zaman LCD ekran üzerinde görülebiliyor. İhtiyaç olduğunda ek özellik olarak dokunmatik tuşlar görüntülü olarak kullanılabiliyor. Bu digital saat sistemi bağımsız olarak cihazın özelliklerini kurmak için de kullanılabiliyor. Dijital saat sistemi programın içerisinde uygun olarak kurulmuş zaman diliminde kedisini 24 saat içerisinde kendiliğinden kapatma özelliğine sahip. 

Fırınınızı kendinize göre kişiselleştirin

Temel ayar menüsü sayesinde Gaggenau BX280 fırının iç aydınlatma gücü, kontrol panelinin görünüşü, ısıtma hızı, tuş sesleri gibi temel özellikleri kişiselleştirilebiliyor. Bu menü basitçe sembollerle belirtildiğinden kullanımı da çok kolay.  

Gaggenau "Clean Emaye" yüzeyi ile temizlik çok kolay

Gaggenau BX280 fırının mavi püskürtme yüzeyli özel emaye kaplamasına kolay kolay bir şey yapışmıyor. Fırını "normal" kullanımından sonra temizlemek için üzerine biraz bulaşık deterjanı dökülmüş ıslak süngerle silmek yeterli olur. Fırının kendi ızgara ve fırın tepsileri de "Clean emaye" yüzeyleri sayesinde kolayca temizleniyor. 

Mutfağınızı ekmek ve pizza fırınına dönüştüren eşsiz bir özellik: Gaggenau Fırın Taşı

Bu pratik özel aksesuar sayesinde mutfağınız kısa sürede ekmek veya pizza fırınına dönüşebilir. Gaggenau Fırın Taşı, ayrı bir ısıtma elemanıyla ısıtılıyor. Ekmek veya pizza pişirmek için 300°C´ye kadar çıkan yüksek ısı kademeleri oldukça ideal. Çıtır ekmek, simit, lezzetli pide veya pizzaları, gerçek bir taşfırın kalitesinde hazırlamak için ısıtılmış fırın taşı benzersiz bir Gaggenau aksesuarı.

Pişirirken izlemeyi kolaylaştıran sistem: Halojen ışık

Gaggenau BX280 fırında bulunan ekstra parlak halojen ışık her yöntem için yapılan pişirme esnasında pişirme sürecini doğru bir şekilde izlemenize yardımcı oluyor.

Güvenli cam ile kaplı çok yönlü camlı bölme

Çok yönlü camlı bölme dört kademeden meydana geliyor. Pirolitik bölüm maksimum güçte çalışsa bile dıştaki panel üzerindeki sıcaklık her zaman düşük derecede sabit kalıyor. 

Tek taraflı açılan kapı

Gaggenau BX280 fırının en büyük özelliği, ısıya karşı yalıtılmış olarak bulunan ısıtma camının kapı üzerinde bulunması. Böylece, her zaman içeride ne piştiğini ve yemeğin ne durumda olduğunu görme kolaylığı sağlıyor. Fırının tutacak kısmı yüksek sıcaklık derecesine karşı korumalı. Kapı 180 derecede açılabilir özelliğe sahip. Fırın siparişi verildiğinde, kapı menteşesinin konumunun seçilmiş olması gerekiyor. Aksi bir durumda, kapı tersine açılabilir olmadığı için değiştirilemiyor.

Mevcut ısı göstergesi: Termo Test

Devre dışı da bırakılabilen termo test sistemi, Gaggenau BX280 fırının içindeki gerçek ısıyı ölçme ve örneğin ısı seviyesi düşürüldüğünde veya ön ısıtma uygulandığında, fırın içinin istenen yeni ısı derecesine ne zaman ulaştığını belirleme olanağı sağlıyor. 

Otomatik kapatma sistemli et termometresi

Et termometresi yemeğin merkezindeki ısıyı kontrol eden bir sistem. Fırın istenen dereceye ulaştığı zaman kendi kendini kapatma özelliğine sahip. Bu nedenle, içerisinde ne piştiğinin bir önemi bulunmuyor. Her türlü yemek için aynı özelliği garanti ediyor. Böylece tüketiciler, yemeklerinin her zaman doğru şekilde pişeceğinden emin oluyor.

Pirolitik kendi kendini temizleme

Son derece pratik olan kendi kendini temizleme özelliği, Gaggenau BX280 fırının en sempatik özelliklerinden birisi. Fırın içinde kızartma ve pişirme buharının yol açtığı kaçınılmaz kirleri tek tuşa dokunarak gidermek mümkün. Pirolitik sistem kendi kendini temizleme programı, cihazın saat ayarı üzerinden kumanda ediliyor. Kızartma izleri ve sıçrayan yağlar, fırın belirli bir süre yüksek ısıda ve kapağı otomatik olarak kilitlenmiş şekilde çalıştırılarak yok ediliyor. Bu özellik fırının eskimesini engelleyerek, uzun yıllar ilk günkü görünümünü korumasını sağlıyor. 

Evde çevirme yapma keyfi

Gaggenau BX280 fırın sahip olduğu çevirme şişi ile çok özel ve Gaggenau için tipik bir detay olan ızgara keyfinin yeni bir boyutunu sunuyor. Fırının enine monte edilmiş olan sağlam döner çubuk, güçlü bir motor tarafından çevriliyor. Altına damlayan yağları toplamak için ızgara tabağı kullanılabiliyor ve tepsi ile birlikte hiç yağ damlatmadan masaya servis edilebiliyor. 

 Sabbaht Fonksiyonu ile yemekleri, sıcaklığını muhafaza ederek üç güne kadar saklama imkanı

Sabbaht Fonksiyonu sayesinde cihazın çalıştırılmadığı durumlarda, 24 saatten 74 saate kadar, yemek takımlarının sıcaklıkları muhafaza edilecek şekilde fırının içerisinde saklanabiliyor. Böylece cihaz çalışmasa da, ısıtma çekmecesi şeklinde cihazı kullanma şansına sahip olunuyor. Bu özelliği kullanabilmek için pişirme bölümündeki ışığın kapalı tutulması gerekiyor.

 

Dergisi 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account