E.C.A. Electra ve SEREL Amphora Serileri ile, “İyi Tasarım Ödülü”ne layık görüldü

Editör
14.12.2012

 

Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” 30 Kasım’da sonuçlandı.

 Türkiye’de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran, iyi tasarımları ödüllendirmek amacıyla bir TURQUALITY etkinliği olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (ETMK) işbirliği ile düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

 Design Turkey 2012 Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne ürün tasarımı olarak 410 başvuru yapılırken, jüri tarafından gerçekleştirilen ön eleme sonrasında 376 ürün ikinci aşamaya katılmaya hak kazandı. Bu seneki Design Turkey yarışmasında E.C.A. SEREL, yapı kategorisinde Electra ve Amphora ürünleri ile, ödüle layık görüldü.

 30 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında ödüle layık görülen ürünlerin sergilendiği Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nde, E.C.A. SEREL ürünleri de ziyaretçilerin beğenisini topladı.

E.C.A. SEREL Doğa Dostu Ürünleri ile Tüketicinin Yanında

Yarışmada iyi tasarım ödülü alan E.C.A. Electra Serisi, Türkiye’de ilk defa, dijital teknolojiyi suyla buluşturarak armatür sektöründe fark yaratıyor. Türkiye’de kullanıcıyla buluşan ilk dijital batarya olma özelliğine sahip E.C.A. Electra Serisi, yenilikçi tarzı ve minimalist duruşuyla iç mekan tasarımlarına değer katıyor.

Dekorasyonda teknolojik dokunuşların, ince tasarımla buluştuğu ürünlerin öne çıktığı günümüzde E.C.A. Electra Serisi, armatürde farklılık arayanların tercihi oluyor. Su çıkış sistemi ve “eco mind “ modu sayesinde E.C.A. Electra Serisi, enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını destekleyen doğa dostu ürünler arasına katılıyor.

Yarışmada iyi tasarım ödülü alan bir diğer ürün SEREL Amphora Serisi,  çömlekçi çarkından günümüz banyolarına uzanan bir hikâyeyi anlatıyor.

SEREL teknolojisi kullanılarak yeniden yazılan Amphora hikayesi, eskiyi günümüze taşıyan çizgileri ile aynı zamanda post modern bir yaklaşım sunuyor.

Doğaya ve insana saygılı olan bu serideki klozetler 4.5 litre ile tam yıkama gerçekleştirerek % 25 su tasarrufu sağlıyor. Amphora klozet kapağı tak çıkar özelliğinin yanı sıra yavaş kapanma özelliği ile de kullanım konforunu maksimuma çıkarıyor.

Lavabo, klozet, bide ve pisuardan oluşan SEREL Amphora serisi Clean + ve Hygiene + özelliği taşıyor. Yani kir tutmuyor, kolay temizleniyor ve hijyeni maksimuma çıkarıyor.  SEREL Amphora Serisi; sadece seramik ürünleriyle günümüz ihtiyaçlarına uygun özellikleri ve özgün, sade çizgiler taşıyan aksesuarlarıyla da banyolara yepyeni bir renk ve anlayış getiriyor.

Dergisi 


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create Account



Log In Your Account