İzmir Büyükşehir Belediyesi; 3 milyon liralık yatırımla Koyundere, Ulukent ve Metin Oktay mahallelerinde 30 yıllık eski boruları yeniledikten sonra, şimdi de Menemen ilçe merkezinde şebeke yenileme çalışmalarına başladı. Asarlık’ın içme suyu şebekesini de yenileyecek olan İZSU, böylece Menemen’e 12 milyon liralık alt yapı yatırımı daha yapmış olacak.

Editör
25.07.2011

Başta içme suyu şebekesi olmak üzere yerleşim yerlerinin eksik olan veya yetersiz çalışan alt yapı sistemlerini sil baştan düzenleyerek modern ve sağlıklı hale getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen ilçesindeki yatırımlarına da ara vermeden devam ediyor. 

9 milyon 490 bin TL’lik yatırımla ilçedeki biyolojik atıksu arıtma tesisini devreye alan Büyükşehir, kanal alt yapısından sonra bölgenin içme suyu sistemini de “sil baştan” yeniliyor. 

Menemen ilçe merkezinin tüm içmesuyu alt yapısını yenilemek için Nisan ayında çalışmalara başlayan İZSU, 130 kilometre uzunluğundaki yeni şebeke için 9 milyon 485 bin liralık yatırım yapacak. Çalışmalar 2012 yılının Eylül ayında sona erecek. 

Sıra Asarlık’ta

İZSU Genel Müdürlüğü, daha önce 1.9 milyon TL’lik yatırımla Ulukent ve Harmandalı Metin Oktay Mahallesi’ne 36  kilometrelik, Koyundere Mahallesi’ne de 1 milyon 229 bin TL’lik yatırımla 31 kilometre uzunluğunda yeni şebeke döşeyerek bu yerleşim yerlerini sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşturmuştu.

Yüz güldüren yatırımların Menemen merkez ile Asarlık mahalleleriyle devam ettiğini bildiren İZSU yetkilileri, Asarlık Mahallesi’ne de 2 milyon 378 bin liralık yatırımla 43 kilometrelik yeni şebeke döşeneceğini ve çalışmaların 10 ayda tamamlanacağını açıkladı.

Böylece Menemen’de toplam 240 kilometrelik içme suyu şebekesi yenilenmiş, vatandaşların şebekedeki arızalar nedeniyle susuz kalmasının tamamen önüne geçilmiş oluyor.

3 milyon liralık yatırımla Koyundere, Ulukent ve Metin Oktay mahallelerinde 30 yıllık eski boruları yenileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi; Menemen ilçe merkezi ile Asarlık’taki yenileme çalışmaları için de 12 milyon liralık alt yapı yatırımı gerçekleştirecek. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account