Vaillant Group Türkiye Yönetim Değişikliği Anonsu

Editör
13.12.2012

 

Remscheid / Çengelköy 27 Kasım  2012 – Remscheid-Almanya merkezli, Isıtma-soğutma ve iklimlendirme sektörü lider firmalarından Vaillant Group Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü ve Türk Demir Döküm Fabrikaları A.Ş.  (TDD) Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu sözcüsü Sayın Christoph Michael Grosser, 31.12 2012 tarihi itibarı ile 20 yıldır başarı ile yürüttüğü görevinden kendi isteği ile ayrılmaktadır. Sayın Christoph M. Grosser bundan sonraki dönemde şirkete danışman olarak hizmet edecektir.

Vaillant Group Yönetim Kurulu, Sayın Christoph Michael Grosser’e üstün hizmet ve uzun yıllara dayanan çalışmalarından ötürü teşekkürlerini sunmaktadır. Vaillant Group CEO’su Dr Carsten Voigtländer, beyanatında “Sayın Christoph Michael Grosser’in Vaillant Türkiye’nin kurulması ve farklı stratejilerle bugünkü başarılı konuma gelmesinde, bitmek bilmeyen özverili katkısı ve çalışmaları belirleyici olmuştur” demiştir.

Yapılan açıklamada “Sayın Christoph Michael Grosser Vaillant Group’a 1992 yılında katılmıştır. Türkiye’den sorumlu Genel Müdür olarak Vaillant markasının Türkiye’deki iş modelini kurmuştur ve o günden bugüne bu yapılanmadan sorumludur. Sayın Grosser Vaillant Group’un 2007 yılında devir almış olduğu TDD ile entegrasyonunu sağlamış,  TDD’nin Vaillant Group’un önemli bir parçası haline gelmesinden sorumlu olmuştur. Vaillant Group Yönetim Kurulu Sayın Grosser’e bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar diler” denilmektedir.

 

TDD Yönetim Kurulu, 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere halen Vaillant Group Strateji Direktörü olarak görevini sürdürmekte olan Sayın Dr. Axel Bush’un, TDD Yönetim Kurulu Üyeliği ve yeni oluşturulmuş olan TDD CEO pozisyonuna getirilmesi hususunu karara bağlayacaktır.

Yapılan açıklamada ayrıca :“Türk Demir Döküm Fabrikaları A.Ş.  Finans ve İdari Hizmetler (İnsan Kaynakları, Bilgi İşlem, Hukuk)’den sorumlu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi Sayın Orhan Ercek şirketteki görevinden emeklilik nedeni ile ayrılacağı belirtilmiştir.

Sayın Orhan Ercek TDD’deki 41 yıllık iş yaşamı boyunca birçok büyük başarıya imza atmıştır. Sayın Ercek’e göstermiş olduğu özverili ve gönülden çalışma için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar dileriz” denilmektedir.

Yönetim Kurulu, Orhan Ercek’ten boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği görevine halen TDD ve Vaillant Türkiye’nin Finans Direktörü olarak görevini yürütmekte olan Sayın Alper Avdel’in getirilmesi ve bu görevine ek olarak TDD ve Vaillant Türkiye şirketlerinin Bilgi İşlem bölümünden sorumlu olması hususlarını karara bağlayacaktır.

Yönetim Kurulu ayrıca, halen TDD Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapmakta olan Sayın Erdem Ertuna’nın da TDD Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmesi hususunu karara bağlayacaktır.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account