Turkey Sotheby’s International Realty'nin Pörtföyü Devler Liginde

Yazar:Editor
10.12.2012

 

Dünyanın en prestijli gayrimenkul satış ve danışmanlık markası olan Sotheby’s International Realty’in Türkiye ofisi, portföyü ile devler ligine girdi. Geçtiğimiz günlerde Kazakistan’da düzenlenen ve ülkenin önde gelen yatırımcılarının katıldığı bir toplantıya, tüm dünyadaki Sotheby’s ofisleri arasından sadece Türkiye, İngiltere, Fransa ve ABD davet edildi.  Kazakistanlı yatırımcıların özellikle İstanbul, Bodrum ve Büyükada’daki gayrimenkullere yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi. Toplantıda ayrıca İstanbul’un bir metropol olarak artık, NewYork, Londra ve Paris ile yarışır konuma geldiğinin de altı çizildi.

Yatırımcılara bir konuşma yapan Turkey Sotheby’s International Realty Genel Müdürü Arman Özver, dünyada iki kıtayı bağlayan tek şehrin İstanbul olduğunun altını çizdi.

İstanbul’un artık NewYork, Paris ve Londra ile yarışabilir konuma geldiğini vurgulayan Özver, geçtiğimiz aylarda çıkartılan Mütekabiliyet Yasası ile de yabancılara mülk edinme konusunda büyük kolaylık sağlandığını dile getirdi.

Fitch’in Türkiye’nin yatırım notunu yükseltmesiyle birlikte bireysel ve kurumsal yatırımcıların artan ilgisine de değinen Özver, Kazakistanlı yatırımcıların Türkiye’de mülk edinmesinin büyük bir kazanım olacağının altını çizdi. 

Kısa bir sürede çok değerli bir portföye ulaştıklarını belirten Arman Özver, sadece Türk değil dünyanın her yerindeki yatırımcılardan gördükleri ilgiden ötürü çok mutlu olduklarını söyledi. Özver son olarak, Türkiye’de gayrimenkule yatırım yapan herkesin kazanan taraf olacağının altını çizdi ve Kazakistanlı yatırımcıları da yatırıma davet etti. 

Toplantıda en çok dikkat çeken noktalardan biri de İstanbul dışında Büyükada ve Bodrum’daki gayrimenkullerin de yoğun ilgi ve talep görmesi oldu.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account