Hayatı kolaylaştıran konut projeleriyle gayrimenkul sektörünün yükselen markalarından Bulut İnşaat, İstanbul’un konut merkezi haline gelen Esenyurt’ta fark yaratan Evviva projeleriyle dikkat çekiyor.

Yazar:Editor
10.12.2012

 

Bulut İnşaat’tan Esenyurt’ta 600 Milyon Lira Değerinde Yeni Projeler

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, ikisi bu yıl, birisi de 2013 yılının ilk çeyreğinde olmak üzere üç yeni Evviva projesine başlayacaklarını söyleyerek, “Üç projemiz de Esenyurt'ta olacak. Projelerden 1,200 daireli Evviva Queen ve 875 daireli Evviva Gold'un inşaatına bu ay, henüz adını koymadığımız 2 bin dairelik üçüncü projemize ise gelecek yılın ilk çeyreğinde başlayacağız" dedi.

Temel Bulut, “Bu projelerin toplam yatırım bedeli 600 milyon lira olacak, arsa değeri olan 100 milyon lirayı koyduğumuzda ise yatırım miktarı 700 milyon liraya çıkacak.” şeklinde konuştu. Lansmanını yapmaya hazırlandıkları projelerden Evviva Queen’in 1200 daire ve 4 katlı bir AVM’den oluşacağının bilgisini verdi. 

Satışa Çıkacak Proje Sayıları Artıyor

Yeni projelerle birlikte satışa çıkardıkları proje sayısının 12’ye ulaşacağını kaydeden Bulut, “174 dairelik Evviva Residence projesini teslim etmeye başladık.

Nisan 2013 yılında ise aralarında 2 bin 70 dairelik Evviva Yaşam Merkezi ve Evviva İnci projesi olmak üzere üç tanesi 1000 dairelik, 2 tanede küçük proje teslim edeceğiz.” dedi. Temel Bulut, ekimde satışa çıkacak Evviva Queen ve Evviva Gold projelerini ise 2014 yılı sonunda teslim edeceklerini belirtti. 2013 yılında Evviva Yaşam Merkezi, Evviva İnci, Evviva Gümüş City, Evviva Home ve yine 2014 yılında Evviva Tower projesi teslimleri gerçekleşecek.

Kentsel Dönüşüm ve Mütekabiliyet Yasası Sektörü Hareketlendirecek

Kentsel dönüşümün sektöre ciddi ivme kazandıracağını belirten Temel Bulut, önümüzdeki 2 yılın hareketli bir dönem olacağını söyledi. Türkiye’de emlak sektörü, alt yapısıyla ve projeleriyle iki yıldır mütekabiliyet yasasına hazırlandı.

Yasa ile Türkiye’ye döviz girdisi sağlanır ve giren döviz hiçbir zaman dışarı çıkmaz. Türk müteahhitleri daha kolay yurt dışına çıkar onların isteklerini ve beklentilerini bildiği için başarılı olmaları daha kolay olur. 

Mütekabiliyet yasasıyla inşaat sektörü ve zamanla tüm sektörler hareketleneceği için ekonomimiz için çok verimli bir hamle olduğunu düşünen Bulut, ‘’Mütekabiliyet yasası çıkmak zorundaydı.

Türkiye’nin güçlü ve yönelen ülkelerin arasına girmesi için dünyayı yönetenleri Türkiye’de barındırmalı, burada yaşamaları ve hareket etmelerine müsaade edilmelidir. Ülkemize yerleşecek ya da konut sahibi olacak yöneticilerin yalnız gelmeyeceklerini bilmeliyiz.’’ diyerek konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Yeni çalışmalarla birlikte bölgede kendilerine ait proje sayısının 8'e yükseleceğini belirten Temel Bulut, "Bu 8 projenin 5'inin arsası bizim, Üçü ise kat karşılığı. Mütekabiliyet yasası sonucunda yabancılara konut satışının artacak olması ve kentsel dönüşümün başlaması sektöre ciddi bir ivme kazandıracak. Güven ortamı da satışları etkileyecek ifadelerini kullandı.

Yeni yasa ile yurt dışı müşterilerimizin taleplerini daha rahat karşılayabilir hale geldik. Yabancı müşterilerimiz kendi ihtiyaçları doğrultusunda konut tiplerini belirliyorlar. Ancak 1+1 daireler hem yatırım amaçlı hem de Türkiye’ye geldiklerinde kalabilecekleri evleri olması açısından daha fazla talep görüyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account