Dünya çapında 7 milyar Euro cirosu ve 24 bini aşan çalışanıyla Danimarka’nın en büyük sanayi topluluğu Danfoss, yatırım için Türkiye’yi mercek altına aldı.

Editör
07.12.2012

 

Danfoss’un Türkiye pazarına sunduğu yeni ürünü; ‘Isı Pompası’nın tanıtımı için düzenlenen toplantıda konuşan, Danfoss Isıtma Çözümleri Türkiye Direktörü Yaşar Hüseyin Şan; “Türkiye’deki inşaat sektöründe yaşanan hızlı büyüme, nitelikli bina sayısındaki artış ve renevasyon çalışmaları, Danfoss A/S’nin de ilgisini çekti. Bu ilginin bir göstergesi olarak Danfoss’un ileri teknoloji ile ürettiği yenilikçi ürünü Danfoss DHP-AQ Isı Pompasını, Türkiye pazarına sunuyoruz” dedi. 

“Türkiye’de yatırım gündemimizde”

 “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’ın liderliğinde başlayan konutlaşma hamlesi, Avrupa’dan beğeni ile takip ediliyor” diyen Şan, “50’yi aşkın ülkede faaliyet yürüten, 18 ülkede 58 adet üretim tesisi bulunan, Danimarka’nın en büyük sanayi topluluğu Danfoss A/S, 7 milyar EURO cirosu ve 24 bini aşan çalışanıyla bir dünya şirketidir.

Şartlar beklediğimiz gibi şekillenirse Danfoss, hem Türkiye iç pazarı hem de Kafkasya ve Ortadoğu’daki pazar hedeflerini dikkati alarak Türkiye’de üretimi gündeminde tutuyor. Yatırımın gerçekleşmesi durumunda bu sadece ilgili pazarlar için üretimden söz etmiyoruz. Danfoss’un global pazarlardaki büyüme hamleleri de dikkate alındığında Türkiye Danfoss’un üretim üssü haline bile gelebilir. Bu yatırımın satın alma ya da yeni bir tesis inşa etme şeklinde olabilir” diye konuştu.

Danfoss Isı Pompası ile yüzde 75 enerji tasarrufu hayal değil

Yaşar Hüseyin Şan, “İnsanlara konfor ve tasarruf sunma felsefesi ile üretim yapan Danfoss A/S’nin, inovatif bir yaklaşımla ürettiği yeni ürünü; Danfoss DHP-AQ Isı Pompası, ısıtma yaparken doğalgazlı sistemlere göre %75 oranında enerji tasarrufu sağlamaktadır. Aynı zamanda Dünya’nın en sessiz çalışan ısı pompası olan Danfoss DHP-AQ, eksi yirmi derece gibi düşük hava sıcaklıklarında dahi, yüksek verimle çalışabilmektedir. Danfoss DHP-AQ Isı Pompası, enerji fiyatlarının sürekli arttığı günümüzde, bir anlamda can simidi görevi yapacaktır. Doğada saklı bulunan enerjiyi kullanarak, konforlu ısıtma ve soğutma yapan Isı pompası için Danfoss çok ciddi AR&GE çalışmaları ve yatırımlar yaptı” dedi.

Gündemin en önemli başlığı

Isıtma ve soğutmanın diğer tüm gereksinimler gibi bir ihtiyaç olduğunu belirten Şan, sözlerine şöyle devam etti:“Hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan ısıtma ve soğutma sistemlerinden, yüksek konfor sunarken aynı zamanda enerji tasarrufu yapmaları da beklenmektedir.

Özellikle iş yerlerinde, çalışma ortamları enerji verimliliği göz önünde tutularak konforlu hale getirilmek isteniyor. Günümüzün en önemli sorusu: Yaşam konforumuzu arttırırken enerji tasarrufunu nasıl sağlarız? İşte bu sorunun cevabını Danfoss biliyor.”

Şan, “Isıtma ve Soğutma alanında 80 yıllık deneyime sahip ve başta Termostatik Radyatör Vanası olmak üzere birçok ürünün de Mucidi olan Danfoss A/S, araştırmacı, yaratıcı ve inovatif bir yaklaşımla ürettiği ürünleriyle, bu soruya cevap veriyor” dedi.

Artan doğalgaz fiyatına çözüm

Danfoss’un mucidi ve Dünya’da pazar lideri olduğu Termostatik Radyatör Vanaları, doğalgaz tüketiminizde yüzde 30’lara varan oranlarda tasarruf sağlayabiliyor. Termostatik Radyatör vanası; dış cephe ve çatı yalıtımı, çift cam uygulaması, ısıtma cihazı değişikliği vb. tasarruf sistemleri ile karşılaştırıldığında; hem en uygun maliyetli hem de en pratik tasarruf aracı durumunda.

Danfoss termostatik radyatör vanaları, radyatörlere takıldığı andan itibaren tasarruf sağlamaya başlıyor ve bir kış sezonunda maliyetini amorti edebiliyor.  1 Nisan 2010’da yürülüğe giren Binalarda Enerji Performansı yönetmeliği ile kullanımı zorunlu hale gelen termostatik radyatör vanaları, sıcaklığı önceden ayarlanan değerlerde sabit tutarak  ve istenildiğinde tekrar azaltarak veya çoğaltarak, gereksiz doğalgaz tüketmeni engelliyor ve yaşam alanlarına konfor sunuyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account