Gama Karbon, 2012 yılında hayata geçirdiği Toronto, Paris ve Atina ofisleri ile ihracatını artırmayı hedefliyor...

Yazar:Editor
07.12.2012
1444

 

Dikişsiz çelik borular ile  400 mm. ve üzeri çapındaki boyuna kaynaklı çelik boruları ithal ederek yurt içinde önemli projelere satış gerçekleştiren Gama Karbon,  çelik boru ticaretini kurumsallaştırarak 2000’li yıllardan itibaren ihracat atılımları ile beraber, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda mamul ve yarı mamul ürünlerde de müşterilerine hizmet veriyor.

Aynı zamanda yarı mamul ve mamul çelik ürünlerin tedarikçisi olan Gama Karbon Çelik Sanayi’nin ürün yelpazesi   400 mm ve üzeri dikişli boru ile soğuk ve sıcak çekme dikişsiz çelik boru, sıcak haddelenmiş saç (HRC), ticari profiller ve kütük içeriyor. Firma yurt içinde inşaat ve alt yapı projeleri  ile ilgili alanlarda, yurt dışında ise boru hatları,  enerji santralleri gibi projelere spiral ve boyuna  kaynaklı çelik boru ve profil ile beraber uzun ve yassı çelik tedariği gerçekleştiriyor.

Gama Karbon Demir Çelik Sanayi ortaklarından Burak Göşgün, çelik boru üretiminin  son yıllardaki yatırımlarla ciddi bir ürün arzı oluşturduğunu belirterek,   iç pazardaki arzın doğal olarak uluslararası stratejik pazarlama ihtiyacını da beraberinde getirdiğini  ve uzunca bir süre uluslararası pazarlama altyapısının geliştirilmesi için çalışarak bu konuda yurt dışı ofisleri ile gerekli yatırımları yaptıklarını ifade etti. 

Avrupa ve dünyada ticaret hacminin giderek daraldığı ve Uzak Doğu’nun ‘’ucuz ürün, kabul edilebilir kalite’’ tehdidi ile karşı karşıya kalındığı bir dönemde  alternatif pazar arayışının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Burak Göşgün “uluslararası pazarlarda özellikle Orta Doğu, Kuzey Afrika, Kuzey Amerika ve Latin Amerika ülkelerinde, Kanada ve Fransa ofisleri ile faaliyetlerini artırdığını, bunun ihracat açısından önemli ölçüde katkı sağladığını vurguladı. 2013 yılında ihracat hedefini toplam satışın %70’i olarak belirleyen firma, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account