AE Arma-Elektropanç'a Yeni CFO

Editör
06.12.2012

 

Türkiye’nin en güçlü teknik müteahhitlik şirketi AE Arma-Elektropanç’ın Mali İşler Üst Yöneticiliği’ne (CFO) Hasan Ali Gül atandı. Gül; dünya çapında elektrik, elektronik, mekanik ve bilgi-iletişim teknolojileri alanlarında, teknik servis sağlayıcı Imtech’in bir firması olan AE Arma-Elektropanç’ın tüm finans işlerinden sorumlu olacak.

Ankara doğumlu olan Gül, lisans eğitimini Rotterdam School of Economics Markus Verbeek’in İşletme Bölümü’nde yaptı. Gül aynı zamanda Hollanda’daki School of Economics Brabant’ta İş Ekonomisi lisansı yaptı.

Lisansüstü eğitimini Rotterdam Economics Markus Verbeek’in Denetim Bölümü’nde ve Amsterdam Üniversitesi’ne bağlı Amsterdam Graduate Business School’un İş Ekonomisi Bölümü’nde alan Gül, Business School Netherlands’ta Executive MBA yaptı.

Gül; sırasıyla IBM Business Consulting Services ve KPMG’de danışmanlık,  Freeland Corporate Advisors’ta denetmenlik, RTV Rijnmond’ta Denetim ve Finans Müdürlüğü yaptı. Ardından Sanofi Aventis’te CFO’luğun yanı sıra denetim bölümünün yönetiminden sorumlu oldu ve AE Arma Elektropanç’a katılmadan önce son olarak dünyanın önde gelen lojistik şirketlerinden De Rijke’de Kurumsal Denetmen olarak çalıştı.

Hasan Ali Gül, Hollanda’da her yıl geleneksel olarak Financieel Managament tarafından düzenlenen Controller of the Year Award 2010’de aday gösterildi. Değerlendirme kapsamında Hollanda çapında son 5’e kalan Gül; İngilizce, Felemenkçe ve Almanca biliyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account