Tutkulu lezzet uzmanlarına ithaf olunan Miele şarap saklama dolapları, şarap için en doğru ortamı en estetik tasarımla sunar…

Editör
06.12.2012

 

İyi ve değerli olan her şey gibi şarabın da zamana ve uygun ortama ihtiyacı vardır. Olgunlaşma dönemini stressiz, sakin ve en uygun klima şartlarında geçirmek iyi bir şarap için olmazsa olmaz bir şarttır.

Şarabın saklandığı ortamdaki ısı değişiklikleri stres demektir ve böyle bir ortamda şarabın olgunlaşması bozulur. Bu nedenle, uzun süre saklanacak şarabın, sabit bir derecede muhafaza edilmesi gerekir.

Miele şarap dolaplarında 5 ile 220C arasında ayarlayıp sabitleştireceğiniz ısı sayesinde; şarapların gereksinim duyduğu ortamı yaratabilirsiniz. Kaliteli bir olgunlaşma dönemi için sadece ısı ayarı yeterli olmayıp şarabın en ideal ortamda saklanabilmesi için vibrasyondan ve UV ışınlarından uzak olması gerekmekte ve havadaki nem oranının ortalama %60-70 seviyelerinde tutulduğu bir mahzene ihtiyaç duyulmaktadır. Şimdiye kadar sadece profesyonel mahzenlerde sağlanabilen bu ortam şimdi Miele şarap dolaplarının farklı alternatifleri ile evinizin istediğiniz köşesine kolayca taşınabiliyor.

Çelik görünümlü şarap saklama dolapları, mutfağınıza uyum sağlayarak estetik ve konforu beraberinde getiriyor. Dilerseniz gardırop tipi soğutucunuza entegre şarap saklama bölümü, dilerseniz tek başına bir kav dolabı veya her zaman gözünüzün önünde olabilecek evin her yerine kolayca entegre edebileceğiniz tezgah altı cam kapaklı şarap dolaplarınız Miele’nin üstün teknolojisi ile size zevkle yudumlayacağınız şaraplarınız için ideal ortamlar sunuyor.

Tüm Miele şarap dolaplarında bulunan ayarlanabilir akasya ağacından şık görünümlü raflar; kırmızı, beyaz, rose veya şampanyalar için mahzeninizde en uygun yerleştirme ortamını yaratıyor.

Miele şarap dolapları ile, farklı raflarda dijital göstergeli ısı ayarları sayesinde modele bağlı olarak 40 şişeden 196 şişeye kadar şaraplarınızı güvenle saklamak mümkün hale geliyor.

80C  Basit beyaz ve sek şaraplar

100C Hafif beyaz şarap ve şampanyalar

120C Çok katmanlı, ağır beyaz, rose ve hafif kırmızı şaraplar

140C Basit, taze kırmızı ve Porto şaraplar

160C Sek, taze kırmızı şaraplar

180C Ağır, olgunlaşmış kırmızı şaraplar

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account