Prefabrik Yapı A.Ş. Standı Afet Yönetimi Fuarı'nda Ziyaretçilerin İlgi Odağı Oldu

Yazar:Editor
06.12.2012

 

Hekim Holding grup şirketlerinden Prefabrik Yapı A.Ş., 22-24 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Afet Yönetimi Fuarı’nda, tamamı acil barınma ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış yeni ürünleriyle, yerli ve yabancı  tüm ziyaretçilerin ilgi odağı olarak hazır yapı sektöründeki farklılığını bir kez daha vurgulamış oldu. 

Kimse Yok Mu Derneği'nin stratejik partnerliği ile Trio İstanbul Fuar Yapım A.Ş. tarafından organize edilen fuar ve konferans etkinlikleri, konuyla ilgili özel ve resmi kurum ve kuruluşların katılımlarıyla gerçekleştirildi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Sayın Dr. Fuat Oktay, Kimse Yok Mu Derneği Başkanı Sayın Ünal ÖZTÜRK başta olmak üzere çeşitli ülkelerden misafirler de ziyaretçiler arasındaydı.  

2 dakikada kurulan acil barınma ünitesi

Prefabrik Yapı A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Sn Mustafa Tolunay, afet öncesi ve sonrası, en önemli acil ihtiyaçların başında gelen ve profesyonel desteğe gerek duyulmadan 2 dakika içerisinde kurulabilen katlanabilir barınma ünitesinin, farklı büyüklüklerde üretilebileceğini ve istenirse ıslak hacim modüllerinin de sisteme kolaylıkla  entegre edilebileceğini belirtti.

Bir tırda 14 adet barınma ünitesinin taşınabileceğini vurgulayan Tolunay, hızlı üretim, hızlı montaj ve çoklu nakliye kriterlerini tasarım sürecinde yol gösterici olduğunu belirtti.

15 dakikada kurulan hastane, derslik, kriz merkezi vb yapılar 

Afet sonrası barınma ihtiyacı dışında kriz sürecinin yönetim aşamasında ihtiyaç duyulan kriz merkezi, derslik, hastane vb yapılar için de geliştirdikleri çözümleri vurgulayan Mustafa Tolunay, içi içe geçen ve hacminin 3 katı kadar büyüme özelliğine sahip konteyner ünitelerinin  yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle  karşılaştığını da sözlerine ekledi. İlave olarak afet sonrası malzeme depolama ihtiyacı için depo ve hangar amaçlı kullanılan yeni ünitelerinin de katlanabilir ve  hızlı üretim, hızlı kurulum prensibiyle tasarlandığını, geniş açıklıklı ve talep edilen yükseklikte depo alanlarının kolaylıkla oluşturulabileceğini belirtti. 

Prefabrik Yapı A.Ş.’nin afet yönetimine verdiği önemi vurgulamak ve Türkiye’deki deprem gerçeğine dikkat çekmek üzere, standında sergilediği deprem enkaz maketi fuarın en ilgi çekici sunumu oldu.  

Fuar sonrasında 3 kattan oluşan bina enkaz maketi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na, özellikle itfaiyeyi ziyaret eden miniklere deprem gerçeği hakkında fikir vermek üzere hediye edildi.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account