Taha Mimarlık'ın son dönem projeleri...

Editör
25.07.2011


North İstanbulNorth istanbul projesi Taha Mimarlık'ın son dönem projeleri arasında yerini almakta. 6 dönüm arazi üzerine 5 blok olarak tasarlanan projenin dairre sayısı 175.  1+1,  2+1, 3+1 olarak faklı tipte tasarlanan daireler farklı yaşamlar için geniş bir seçenek oluşturmuş.  Panaroma inşaat tarafından  bu ay başlanacak proje Sarıyer'e4 ayrı bir değer katacak.


Her projenin bir hikayesi vardır. Bir hayal ile başlar bütün tasarım.  North Panaroma’nın hikayesi, bulunduğu bölgenin muhteşem manzarası ile başlamış. Bu manzara olabildiğince yaşamın içerisine alınmasıdan yola çıkarak, tasarım yaşam, kalite ve estetik üzerine kurulmuş.

Doğa ile iç içe, yeşil ve göl manzarasını tamamen içine alacak şekilde planlanan proje,  özgün bir mimari ve fonksiyonel bir planlama ile oluşturulmuş.

Temel amaç ve prensip olarak, kendine has çizgileri olan, etrafından ayrışan, modern fakat bulunduğu ortama uyum sağlayan bir tasarım ilkesi benimsenmiş. Bu projede yaşayanların Sarıyer’in farklı tonlardaki yeşilini görebilmeli  düşüncesi ile bütün camların yere kadar olması planlanmış. Tabii göl manzarasıda unutulmamış.

Proje 6 dönüm üzerine 5 blok,  5 blokta 175 adet daire  olarak planlanmış. Daireler; 1+1,  2+1, 3+1 olarak faklı tipte tasarlanmış. Böylece farklı yaşamlar için geniş bir seçenek oluşturulmuş.


Projede aynı zamanda geniş bir rekreasyon alanı oluşturulmuş. Bu alanda basketbol sahaları, voleybol sahası ve açık havuz  yer alacak. Geniş bir alan  ise çocuklar için oyun alanı olarak ayrılmış. Bloklar birbirinin manzarasını kesmeyecek şekilde ve her biri manzaraya bakacak şekilde konumlandırılmış.


Seba Ulus Konakları

Taha Mimarlık'ın bir başka projesi ise Seba Ulus Konakları.  19 dönüm arazi üzerinde 6 blok olarak inşa edilecek olan projenin inşaatı yakın bir tarihte başlayacak.


İstanbul’un en güzel semtlerinden birinde yer alan Seba Ulus Konakları 19 dönüm arazi üzerine toplamda 6 bloğun yerleştirildiği ve çok geniş bir yeşil alana sahip, butik bir projedir. Cephesinde titanyum çinko ve ahşap kullanılmış ve modern, özgün bir tasarıma sahip olması amaçlanmıştır.

Kaynak: İnşaat&Yatırım Dergisi

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account