Kale Grubu’na Design Management Europe’dan “Onur Ödülü”

Editör
03.12.2012

 

Firmaların tasarım alanındaki yönetim stratejilerini ve tasarıma bakış açılarını değerlendirerek ödüllendiren Design Management Europe (DME)’den Kale Grubu’na Onur ödülü…

2007 yılında ilki düzenlenen ve bu yıl Avrupa’dan 12 ülke ve 44 firmanın aday olarak yarıştığı DME ödüllerinde, büyük ölçekli firmalar kategorisinde yarışan Kale Grubu, Beiersdof (Nivea) ve Schneider Elektric ile kalarak “Onur Ödülü”nü almaya hak kazandı.

2011 yılında gerçekleştirdiği yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Tasarım ve İnovasyon’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı pozisyonu oluşturan Kale Grubu’nun, en önemli odaklanma alanlarından birini tasarım yönetimi ve inovasyon oluşturmaktadır.

Beş senelik bir zaman diliminde tasarım odak alanını destekler şekilde gerek bünyesindeki tasarım ekibi gerekse uluslararası birçok tasarımcı ile işbirliği ile projeler ortaya koyan ve birçok uluslararası tasarım ödülleri kazanan Kale Grubu, Design Management Europe’dan aldığı “Onur Ödülü” ile bu alanda oluşturduğu stratejide emin adımlar ile ilerlediğini bir kez daha kanıtladı.

Ödül gecesinde Kale Grubu adına ödülü alan Tasarım ve İnovasyon’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sertaç Ersayın, bu başarının grup adına çok büyük önemi olduğunu vurgularken, tasarım stratejilerinin ve tasarım yönetiminin firma içindeki öneminin bir kez daha vurgulandığını ve bu alandaki başarının uluslararası düzeyde de kanıtlandığını ifade etti.

Yarışma değerlendirmesinde Kale Grubu’nun öne çıktığı alanlar jüri tarafından “değişimin tasarım odaklı olması” ve “tasarım koordinasyonunda mükemmeliyetçi yaklaşım” olarak tanımlanırken, grubun gerek ürün yaklaşımları, gerekse tasarım yönetimi süreçleri ve tasarım alanında sürdürülebilir bir yaklaşım ile desteklediği sosyal sorumluluk projeleri ödülü almasındaki en büyük etken olarak gösterildi.

Firmaların tasarım alanındaki yönetim stratejilerini ve tasarıma bakış açılarını değerlendiren Design Management Europe (DME) Ödülleri, Avrupa’da öncü birçok markayı, tasarımla farklılaşma ve katma değer yaratmaları açısından irdelemektedir.

Her yıl, firma büyüklük ölçeklerine göre 5 farklı kategoride gerçekleştirilen DME ödül sistemi, dünya çapında bilinen tasarım ödüllerinin aksine, yalnızca tasarımı ödüllendirmenin ötesinde tasarımın katma değer yaratarak şirket stratejilerini nasıl etkilediğini değerlendiren bir yarışma olarak konumlandırılmaktadır. 

Ödül jürisinin adayları, inovasyon alanında öncülük, değişime ayak uydurabilme yeteneği ve yönetimde mükemmellik ilkeleri üzerinden değerlendirdiği yarışma sonucunda, ödüle layık görülen adaylar, dünya çapında kazandıkları prestijin yanı sıra, genişleyen sektörde, bilgisi güncellenen bir ağın da parçası oluyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account