Sunduğu çözümler ile yapı sektörünün en önemli iş ortaklarından biri olan Bostik, yeni ürünü ile sektördeki iddiasını daha da ileri taşıyor. Yüzey emprenye ve astar malzemesi olan AquaRoll EPO Prim 2K, daha güçlü zeminler ve yapılar üretmenize katkı sağlayacak

Yazar:Editor
13.07.2021
196

Bostik AquaRoll EPO Prim 2K, iki bileşenli ve düşük vizkozitelidir, akışkanlığa direnç göstermez. Mala, fırça ve havasız (airless) sprey ile kolayca uygulanabilen yeni ürün, yüzeye derinliğine penetre olabilir. Bu sayede uygulanan alan çok daha dayanıklı ve güçlü hale gelir. Yüksek mekanik ve kimyasal dayanımlı AquaRoll EPO Prim 2K, yüzeydeki kapiler boşlukları doldurarak geçirimliliğe engel olur.

Solventsiz ve düşük viskoziteli olan AquaRoll EPO Prim 2K, kürlendikten sonra toksik madde içermez. Mükemmel aderansa (yapışma) sahiptir ve nemli (%8’e kadar) yüzeylere de uygulanabilir.  Beton yüzeylerde su ve nem bariyeri olarak kullanıldığı gibi, ağır yüklere karşı da son derece dayanıklıdır. 

Kullanıldığı Yerler 

• Astar olarak beton ve mineral esaslı zeminlerde yüksek kimyasal ve mekanik dayanım oluşturarak, uygulanacak son kat malzeme için homojen bir zemin oluşturur.

• Bağlayıcı olarak yüzey düzeltme, tamir ve epoksi mortar için zemin hazırlar. Orta ila ağır yüklere maruz kalan zeminlerde epoksi, poliüretan, poliürea ve bitüm/poliüretan esaslı son katlar uygulanmadan önce astar kat olarak kullanılır.

• Silika kumu, kuars veya farklı dolgularla karıştırılarak büyük çatlakların ve pah oluşturma veya onarımı için epoksi harç olarak kullanılır.

• Beton yüzeylerde su ve nem bariyeri olarak kullanılır.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account