İMSAD AB üyesi ve Balkan ülkeleri ortaklığında yürüttüğü EUbuild EE Binalarda Enerji Verimliliği projesinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı

Editör
03.12.2012

 

Basın toplantısında birer konuşma yapan İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bilmaç, EUbuild EE Proje Koordinatörü Aygen Erkal ve EUbuild Proje Araştırmacısı Ebru Acuner Türkiye’de binalarda enerji verimliliğinin sağlanması için mutlaka bir Enerji Ajansı kurulması gerektiğini söylediler.

İnşaat Sanayicileri Derneği İMSAD, AB tarafından fonlanan ve 9 ülkenin ortaklığında gerçekleştirilen EUbuild EE Binalarda Enerji Verimliliğinin Finansmanı konulu projesinin sonuçlarını bir basın toplantısıyla açıkladı.

Toplantının ilk konuşmasını yapan İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bilmaç “EUbuild Projemizle İMSAD ile 9 ülke ve 49 ortak ve iştirakçi kurum birlikte önemli bir sektörler arası işbirliği örneği göstererek Binalarda Enerji Verimliliğinin Finansmanı ile ilgili çok önemli sonuçlar elde ettik.

 Avrupa Birliği’ne uzun bir üyelik süreci yaşayan ülkemizin en önemli sektör kuruluşlarından biri olan İMSAD’ın İnşaat Sanayisi için hazırladığı projeler bugün artık EUbuild adı altında sürdürülebilir bir marka olmuştur. Bu projemizle gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account