İklimlendirme sistemlerini konfor, verim ve dayanıklılığın en yüksek standardını ifade eden Mitsubishi Electric Quality (MEQ-Mitsubishi Electric Kalitesi) anlayışıyla üreten Mitsubishi Electric; yapay zekâ teknolojili klimalarıyla tüketicilerin en büyük beklentileri olan yüksek enerji verimliliği ve kapalı alanlardaki konforu en yüksek düzeye taşıyor

Yazar:Editor
07.07.2021
394

Teknoloji, tasarım ve üretimdeki mükemmelliğine işaret eden global kalite anlayışı çerçevesinde tüketicilere en iyiyi sunmak için çalıştıklarını söyleyen Mitsubishi Electric Klima Sistemleri Bölümü Ürün ve Teknik Takımı Takım Müdürü Tarık Çıvak, yapay zekâ algoritmasına sahip klimaların öne çıkan özelliklerini paylaştı. 

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte evlerde veya yazlıklarda enerji verimliliği ve bireylerin konforu için yapay zekâ teknolojili klimalar öne çıkıyor. İleri teknolojiye sahip çözümleriyle öncü olan Mitsubishi Electric, daha iyisi için değişimi hedefleyen global vizyonundan aldığı güçle tüketicilerin tüm iklimlendirme ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Mitsubishi Electric Klima Sistemleri Bölümü Ürün ve Teknik Takımı Takım Müdürü Tarık Çıvak; iklimlendirme sistemlerini konfor, verim ve dayanıklılığın en yüksek standardını ifade eden Mitsubishi Electric Quality (MEQ-Mitsubishi Electric Kalitesi) anlayışıyla ürettiklerini vurguladı ve yapay zekâ algoritmasına sahip klimaların avantajlarını anlattı. 

Yapay Zekâ Teknolojili Klimalar Hem Doğaya Hem Cüzdana Dost

Bireysel sistemlerden merkezi sistemlere kadar geleceğin enerji verimliliği kriterlerine uygun cihazları bugünden pazara sunduklarını vurgulayan Çıvak, sözlerine şöyle devam etti: “İleri teknolojiye sahip, yüksek tasarruflu, yeni nesil yeşil binaların temel ihtiyaçlarını ve kullanıcıların konfor gereksinimlerini karşılayabilen, üretim ve kullanım aşamalarında çevreye dost klimalar artık daha fazla talep görüyor. Bu konuda tüketicilerin farkındalığının giderek arttığını görmek bizi çok sevindiriyor. Mitsubishi Electric olarak tüketicilerimize yapay zekâ teknolojileriyle desteklenmiş ve sistem ömrünü tamamlayana kadar çevreye dost bir yaklaşım sergileyen geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Ürünlerimizle iklimlendirme sistemlerinde yüksek düzeyde enerji verimliliği sağlıyoruz. Bu noktada, yapay zekâ algoritmasına sahip klimalar enerji tasarrufunda büyük avantaj sağlıyor. Örneğin, programlama yapabildiğiniz bir zamanlayıcı bile klimanın sadece ihtiyaç duyulan zamanlarda çalışmasını sağlayarak yüksek tasarrufa imkân tanıyor.”

3 boyutlu sensörlerle kişileri ve evcil hayvanları algılayan teknoloji 

Türkiye’de ilk defa yapay zekâ desteği sayesinde dinamik takip ve fonksiyonellik sunmayı başaran Legendera klimaların yapay zekâ tarafından değerlendirilen veriler ışığında iklimlendirilen havanın öncelikle ve yoğun olarak mekân içinde kişilerin daha fazla zaman geçirdiği alanlara yönlendirilmesini sağladıklarını söyleyen Tarık Çıvak; “Legendera klimalarda bulunan 3 boyutlu sensör sistemler, mekândaki değişen talepleri otomatik olarak algılıyor. Bu gelişmiş sensörler sayesinde mekânın yüzlerce hücresinden ölçüm alarak 3 boyutlu mekân analizi yapabilen teknolojimiz, bu ölçümleri odada farklı sıcaklıklardan dolayı oluşabilecek konforsuz durumları ortadan kaldırmak için değerlendiriyor. Bu sistemle çalışan klimalar, gereğinden fazla ısıtma ya da soğutma yapmadığı için maksimum enerji verimliliği ve konfor sağlıyor. Duvar tipi Legendera ve kaset tipi Mr. Slim serisi klimalarımızda standart, profesyonel ticari tip kaset tipi cihazlarımızda ise opsiyonel olarak sunulan 3D i-See Sensör teknolojisi, sıcaklık ölçümleri yaparken evcil hayvanları ve insanları ayırt edebiliyor. Sistem ayrıca ortamda bulunan kişilerin konumlarını da tespit edebiliyor ve ortamdaki kullanıcı durumuna göre sıcaklığını 1 ya da 2 derece yukarı ya da aşağı ayarlayabiliyor. İstenirse sensör belirli bir süre ortamda kimseyi tespit etmediğinde klima çalışmasını tamamen durdurabiliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account