Bahçeşehir'de Fark Yaratan Proje: Nissa O2 Residence

Yazar:Editor
27.11.2012

 

Nissa O2 Residence, özgün mimarisi, teknik özellikleri ve fark yaratan uygulamaları ile bir ilke imza atıyor. İstanbul’un en prestijli projelerinden biri olan Nissa O2 Residence, 134 metrelik yüksekliği ile Bahçeşehir’in zirvesine yerleşti.

Avusturya-Türk ortaklığı olarak 2005 yılında kurulan Nissa İnşaat’ın 100 milyon dolarlık yatırımla İstanbul Bahçeşehir’de gerçekleştirdiği Nissa O2 Residence’ın inşası hızla ilerliyor.  İstanbul’un ilk ve en önemli uydu kenti Bahçeşehir’de benzerlerinden birçok farklı özelliği ile ayrılan ve temeli 2011 yılında atılan Nissa O2 Residence 2013 Eylül ayında tamamlanacak.

Dört bağımsız kuleden oluşan Nissa O2 Residence; 16 cephesi, 37 katı ile bulunduğu lokasyonda oldukça dikkat çekiyor. 230 konuttan oluşan projede 2+1, 3+1, 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. Başlangıç daire büyüklüğü olan 2+1’ler ise 480 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yaşam kalitesi açısından Türkiye’de bir ilk olarak kabul edilen işlevsel çift cephe sistemi Nissa O2 Residence’in en önemli özelliği… Bu sistem; daire cephelerinin 2 metre dışında beton kirişler önünde uygulanan ikinci bir cam cephe ile sağlanıyor. Ayrıca her katta daire içlerinde tavandan tabana kadar sürgülü olarak açılabilen camlar ile projede kesintisiz gün ışığı ile aydınlanan bir ortam ve ikinci bir yaşam alanı oluşturulurken 365 gün 24 saat oksijen dolu, sağlıklı nefes alma olanağı sağlanıyor.

Nissa O2 Residence’ın sosyal yaşam alanları arasında; fitness, pilates, spa ve masaj olanakları ile spor kulübü, çocuk merkezi ve oyun alanları, açık teras alanı, özel restaurant, tenis-basketbol sahaları, dinlenme alanları, yürüyüş yolları, kapalıdan açığa özel olarak projelendirilen havuz birimleri ile imkânları yer alıyor.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account