Fales Akustik Marka Yöneticisi Gülden ŞENOLAN, akustik çözümler yaparken izledikleri proje süreçlerini İnşaat & Yatırım'a aktardı

Yazar:Editor
09.06.2021
452

Fales Akustik Çözümler markasından kısaca bahseder misiniz?

Fales Akustik Çözümler kurulduğu günden itibaren tecrübeli ekibi ile birçok büyük projeye imza atmış bir firma. Projelerimiz ile sektör liderleri arasında yer alıyoruz diyebiliriz.  Aslına bakarsanız açık ofis ortamlarında çalışmayı zorlaştıran ses, gürültü problemleri çıkış noktamız diyebiliriz. Biz açık ofislerde en büyük sorunun akustik problem olduğunu düşünüyoruz ve bu sorunları ortadan kaldırmak için keçe malzeme kullanılarak akustik ürünler tasarlamaya ve sonra da üretmeye başladık. Böylece akustik konusu profesyonel olarak büyümeye devam ederken bizim yeni marka oluşturup uzmanlığımızı bu alanda göstermemiz şart oldu ve FALES markası oluştu.

Fales Akustik Çözümlerin ürünleri hakkında bilgi verir misiniz?

Fales Akustik Çözümler ürünleri şimdilik 22 farklı formda üretiliyor. Ürünlerimizde şuanlık mevcut renkler 15 adet. Ürünlerimiz farklı konumlandırmalar ile kullanılabiliyor. Çalışma alanlarında çalışanlara kişisel alan yaratmak adına masa arası seperasyon ürünlerimiz mevcut. Ayrıca ayaklı seperasyon olarak da kullanılan ürünlerimiz ile ofislerde gizlilik sağlıyoruz. Tavan ve duvarda kullanılan ürünlerimiz ile de alanlarınızda akustik ses düzenini sağlamak, yankı ve gürültüden uzaklaşmak mümkün. 

Fales Akustik Çözümler markasının çalışma alanları neresi? Bu akustik ürünler nerelerde kullanılabilir? 

Fales ürünleri yüksek tempolu çalışma alanlarında, ofis içinde, toplantı salonlarında, koridorlarda, bekleme (lobi) alanlarında, çok amaçlı salonlarda, yemekhanelerde ve okul sınıflarında gibi akustik sorunlu olabilecek her alanda kullanılabilir. Ayrıca ev tipi ürünlerimiz ile de evlerinizde akustik konforu sağlamanız için ürünlerimizi tasarlamaya devam ediyoruz. 

Akustik çözümler yaparken proje süreçlerinden bahseder misiniz?

Yaptığımız ürünlerin akustik değerlendirmelerini ne derecede ses yutum sağladıklarını görmek için kurumlarda çeşitli ölçümler yapıyoruz. Mekan içinde konumlandırılan akustik ürünlerin doğru nitelikte oluşması için Arge faaliyetleri dışında Ürge faaliyetlerinde de bulunarak devamlı geliştirme ile en doğru ölçütlerde ürünler oluşturmayı hedefliyoruz. İç mekan içinde kullanılan bu ürünler için tüm teknik konular düşünülerek güç, yanmazlık gibi testleri de yaparak, ürünün herhangi bir yangın durumunda verdiği tepkiyi ve bizim nasıl önlemler almamız gerektiğini de araştırıyoruz. 

Önümüzdeki süreçlerde hedefleriniz nelerdir? 

Gelen projelere göre yurt dışı ve yurt içi birçok yerde Fales Akustik var diyebiliriz. Yurtdışında da birçok proje yapıyoruz ve 2022 yılın da yerleşik olarak Avrupa’da yer almayı öngörüyoruz. 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account