Mahal Sancaktepe’de 141 bin 250 liradan, Mahal Sancaktepe Ada’da ise 154 bin 500 liradan başlıyor

Editör
27.11.2012

 

Yapımına başlanan metronun faaliyete geçmesiyle birlikte Sancaktepe’de ev fiyatlarının en az ikiye katlanacağını belirten Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, “Biz de Sancaktepe’den hem ev sahibi olmak, hem de iyi bir yatırım yapmak isteyenler için Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada’yı satışa sunduk” dedi. Bayram, 2+1 dairelerin fiyatının Mahal Sancaktepe’de 141 bin 250 liradan, Mahal Sancaktepe Ada’da ise 154 bin 500 liradan başladığını söyledi.

İstanbul’un en yeni ve en hızlı büyüyen ilçelerinden Sancaktepe’ye metro geliyor. Yapımına başlanan metronun önümüzdeki dönemde faaliyete geçmesiyle birlikte Sancaktepe’de yaşayanların İstanbul’un herhangi bir yerine daha kısa sürede ve daha kolay ulaşacağını söyleyen Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, “Bu durum bölgedeki konutların değerini en az iki katı artıracaktır. Bu nedenle hem ev sahibi olmak, hem de iyi bir yatırım yapmak isteyenlerin mutlaka Sancaktepe’ye gelmesi lazım” dedi.

Bugün Sancaktepe’ye komşu ilçelerden Ataşehir’de nitelikli konut projelerinin metrekare fiyatının 6.000 liraya, Çekmeköy’de 5.000 liraya, Kartal’da 4.000 liraya ulaştığını söyleyen Bayram, “Sancaktepe’de üretilen nitelikli konutların metrekare fiyatıysa yaklaşık 3 bin 300 lira civarında. Fakat bölgenin prim potansiyeli çok yüksek” diye konuştu.

Sancaktepe’nin en mantıklı projesi

Sancaktepe’nin geleceğine inandıkları için bölgedeki yatırımlarına hız verdiklerini söyleyen Abdullah Bayram, “Metronun yanı sıra önümüzdeki yıllarda 4.000 yataklı Şehir Hastanesi ve 400 yataklı Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin devreye girmesiyle birlikte Sancaktepe’nin önemi daha da artacak. Bu yüzden Temmuz ayında Sancaktepe’nin en merkezi noktasında Mahal Sancaktepe’yi, Ağustos ayında da hemen yanında Mahal Sancaktepe Ada’yı satışa sunduk.

Her iki projenin de şu ana kadar  yüzde 40’ını sattık” dedi. İki proje hakkında da ayrı ayrı bilgi veren Abdullah Bayram şunları söyledi:“Sancaktepe’nin en mantıklı projesi sloganıyla satışa sunduğumuz Mahal Sancaktepe her biri dokuz katlı altı blok ve 306 daireden oluşuyor. 15 bin 640 metrekare arazi üzerinde yapılan Mahal Sancaktepe’de bir tip 1+1, üç tip 2+1 ve tek tip 3+1 olmak üzere toplam beş farklı tipte daire yer alıyor. 

Mahal Sancaktepe’de 74 metrekare ile 111 metrekare arasında değişen 2+1 dairelerin fiyatı 141 bin 250 liradan ve 127 metrekare olan 3+1 dairelerin fiyatı ise 220 bin 250 liradan başlıyor.” 

İki proje yan yana

Sancaktepe’deki ikinci projesi Mahal Sancaktepe Ada’yı da anlatan Abdullah Bayram sözlerine şöyle devam etti:“Mahal Sancaktepe’nin yoğun ilgi görmesi üzerine Mahal Sancaktepe Ada’nın satışına başladık. Sancaktepe’de 10 bin 454 metrekare arazi üzerinde inşaa edilen Mahal Sancaktepe Ada oniki katlı 3 bloktan ve toplam 144 daireden oluşuyor. 

Mahal Sancaktepe Ada’da da üç tip 2+1 ve tek tip 3+1 olmak üzere toplam dört farklı tipte daire bulunuyor. Projede yer alan 78 metrekare ile 107 metrekare arasında değişen 2+1 daireler 154 bin 500 liradan ve 124 metrekare 3+1 daireler 232 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.” 

Mahal Sancaktepe’de arazinin yüzde 79’unu ve Mahal Sancakte Ada’da yüzde 85’ini açık alanlara ayırdıklarını söyleyen Bayram, “Her iki projede de 7/24 güvenlik hizmeti, kapalı otopark, açık otoparklar, çocuk oyun alanları, açık yetiskin ve çocuk yüzme havuzları, yürüme ve kosu yolları, süs havuzları, kamelyalar, basketbol, voleybol ve mini futbol ortak spor alanları, meyve bahçeleri, kapalı sosyal tesiste bay – bayan sauna ve fitness merkezi bulunuyor” diye konuştu.

Abdullah Bayram, yapımına Temmuz ayında başlanan Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada’da daire teslimleri 2014’ün Aralık ayında gerçekleşeceğini ifade etti.

Sabiha Gökçen’e 15 dakika uzaklıkta

Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada’nın merkezi konumuyla dikkat çektiğini belirten Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, projenin Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika, Finans Merkezi Atasehir’e 14 dakika ve Boğaziçi Köprüsü’ne 21 dakika uzaklıkta yer aldığını açıkladı.

Her iki projenin de 4.000 yataklı Şehir Hastanesi’ne 2 dakika ve 400 yataklı Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 6 dakika mesafede yer aldığına dikkat çeken Bayram, Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada’nın TEM Otoyolu’nun yanı başında ve TEM-Kartal bağlantı yoluna 5 dakika uzaklıkta bulunduğunu anlattı.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account