Yazar:Editor
27.11.2012
1-Firmanız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Firmamız 3 eylül 2012 tarihinde, kablo sektörün de uzun yıllar yöneticilik yapmış dört profesyonel  tarafından kurulmuştur. Günümüz de en değerli materyal olan bilgi ve  tecrübe  firmamıza BİRİKİM adını vermemizdeki en büyük etken oldu. Şu anda Esenyurt’ta kurulu tesisisimiz de üretime başlamış bulunuyoruz.
 
2-Sektöre yeni bir sayfa açtık diyorsunuz , bunu açıklayabilirmisiniz? 

Kablo sektörün de kalıp haline gelmiş yönetim sistemleri mevcut, özellikle üretim ve satış organizasyonlarında  bunu görmekteyiz. Biz yeni kurulmuş bir firma olarak , yıllar önce kurulmuş firmalara karşı yeni kurulmuş bir firma olma özelliğimizi  avantaj olarak görüyoruz.
 
Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de bazı  firmalar büyüdükçe kendilerini büyüten tüm etkenleri birer birer unutuyorlar ve maalesef daha sonra karşımıza hantal bir yapı çıkıyor ve işler ne yazık ki daha karışık hale geliyor. Amacımız proaktifliğimiz sayesinde müşterilerimizin bize ulaşmasını kolay hale getirebilmek.
 
3-Hangi tip kabloların imalatını yapıyorsunuz?

Üreteceğimiz zayıf akım kablo tipleri;
-Audio-Video Kablolar
-CCTV Kablolar
-Koaksiyel Kablolar
-Yangına Dayanıklı Kablolar
-Kontrol Kabloları
-Dahili Telefon ve Yangın Alarm Kabloları
-Enstrumantasyon Kabloları
- Bus Kablolar
-Bilgi İletişim Kabloları
 
Bu ürün grupları dışında asıl amacımız müşterilerimizin özel bir kablo ihtiyacı olduğunda ‘Bunu üretse üretse BİRİKİM KABLO üretir’ diyecekleri tüm zayıf akım kabloları.
 
4-Müşterilerinize sadece ürün değil teknik destek de veriyoruz diyorsunuz bunu açıklarmısınız?

Müşteri yada potansiyel müşteri adaylarına şunu açık yüreklilikle söyleyebiliyoruz bizden ürün almak bir yana, kablo konusun da her türlü teknik bilgi desteği alabilirsiniz. Bunu da sahip olduğumuz bilgi, tecrübe ve buna bağlı özgüvenimizle ifade ediyoruz. Sektörde bu kadar büyük oyuncu varken sektöre cesaretle girmemizin yegâne sebebi bilgi birikimimiz.
 
5-Birikim Kablo olarak  nasıl tepkiler aldınız?

Müşterilerimiz,müşteri adaylarımız ve  tedarikçilerimizde dahil herkesin  söyledikleri güvenimizi inanın kat ve kat arttırıyor.Ekibimize çok güveniyorlar.Birikim Kablo firmasının yılların bilgi birikimiyle sektöre girmesi  heyecan yarattı diyebilirim.Amacımız bu beklentilere karşılık vermek.
 
 6-Satış politikanız hakkında bilgi verebilrmisiniz?

2013 yılı satış ağımızın temellerini atacağımız yıl olacak. Tüm planlarımızı satış müdürümüzle birlikte yapıyoruz.Bayimiz olacak firmalarla ilgili görüşmelerimiz tüm hızıyla devam ediyor.İlk hedefimiz Marmara bölgesi olacak.2013 yılının 2.yarısından itibaren Ege, Akdeniz ve Orta Anadolu bölgesi olacak. 2012 Aralık ayında fiyat listemiz çıkmış olacak. Şu anda  kalite yönetim sistemimizi belgelendirme çalışmaları tamamlandı;ürün belgelendirme çalışmalarımız devam ediyor.Bayi ağının dışında OEM firmalara hizmet vermeye başladık.Ürünlerimiz 2012 kasım ayının başından beri kullanılmaya başlandı.Bunun yanı sıra ihracatta pazarlama faaliyetlerine başladık.İhracatta müşteri adaylarımızdan numune talepleri almaya başladık.
 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account