Samet\'ten Smartbox Çekmece Sistemleri

Yazar:Editor
04.11.2010

Mobilya’nın en temel ihtiyaç maddesi olması dışında bulunduğu mekanlara ergonomi ve estetik katması her geçen kullanıcılar tarafından dah çok beklenen özelikler halini almaktadır. Şu kesindir ki mobilyaya da çekicilik ve zarafet katan en önemli yan ürün grubunu mobilya aksesuarları oluşturur. Bu aksesuarlar mobilyanın görünüşüne katkı sağlar, kullanım kolaylığı sağlar. İyi bir mobilya iyi bir aksesuarla mesajını daha doğru iletir. Görsel bir şölen sunar. Mobilyanın teknik zenginliğini ortaya çıkarır.

Mobilya hayatla iç içe olan, hayatı kolaylaştıran güzelleştiren her gün kullandığımız bir ürün grubudur. Mobilyadaki tasarım yenilikleri her kullanıcının ilgisini çeker ve beğenisini kazanır. Samet’in ürettiği ürünler olmazsa mobilya üretimi tamamlanamaz.Mobilya tasarımcıları aksesuarcıların doğal fikir kaynaklarıdır. Tasarımlarını aksesuardaki son gelişmelere göre yaparlar. Hatta öyle ki bazı mobilya tasarımcıları hayal güçlerini kullanarak aksesuar da tasarlarlar. Böylece mobilyadaki fonksiyonları aksesuarlarla çözerler. İyi bir mobilya tasarımı için iyi bir aksesuar bilgisi şarttır.

Yukarda bahsi geçen konuların bilinciyle Samet A.Ş. 1973 yılından beri kullanıcıya her geçen daha iyiyi sunmayı kendine hedef haline getirmiştir. Samet A.Ş. mobilya akseuarları sektörüne odaklandığından itibaren 10 yıl gibi kısa bir sürede sektörünün %90 Pazar büyüklüğüne hakim bir noktaya gelmiştir. Hali hazırda “SAMET” adıyla marka tescili ve ürün patentleri ile oldukça yaygın bir Türk aksesuar markası haline gelmiştir.

Mobilya aksesuarlarının en temeli olan menteşelerden, çekmece sistemlerine, sürme kapak sistemlerinden, kalkar kapak sistemlerine, bağlantı elemanları ve aksesuarlardan, mobilya içi aydınlatma sistemlerine çok geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan Samet A.Ş. bugün 2400’ ü aşkın ürün çeşidi, 32.000 m²’si kapalı alan olmak üzere 55.000 m²’de üretim tesisleri, en son üretim teknolojisi ile modern ve yüksek kapasiteli üretim tesisleri bölgenin ve dünyanın sayılı aksesuar fabrikalarından biridir. Sürekli yeni projeler üzerinde çalışan 100 kişilik Ar-Ge departmanı ve toplamda 1000 çalışanı ile iç pazarda 300’ü aşkın aktif bayisi, başta A.B.D., Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Slovenya olmak üzere beş kıtada toplam 90 ülkeye ihracatıyla “Samet” Türkiye’de ve Dünya’da sektörünün önde gelen mobilya aksesuar markaları arasındadır.

Kullanıcıları ile arasındaki bağı güçlendirmek, onları yeni geliştirdiği ürünler hakkında bilgilendirmek için “Teknik Uygulama ve Ürün Tanıtım merkezlerini” kurumsal mobilya zincirlerinin merkezi Kayseri ve Ankara’da açan Samet dünyanın önde gelen mobilya üreticilerinden İstikbal markasının mutfaklarında Smartbox çekmece sistemleri ile yer almaya 2010 yılı ikinci yarısından itibaren başlamıştır.

Samet’te çalışan 10 kişiden 1’i Ar-Ge’de çalışmaktadır ve Samet dünya pazarlarında çok uluslu rakipleri ile rekabet etmesini bu yatırımına borçludur. Ayrıca Turquality destek programına kabul edilen ilk B2B markası olan Samet; ürettiği menteşe, çekmece ve aydınlatma ürünleriyle gelecekte sektöründe dünyadaki ilk 3 markadan biri olmayı hedeflemektedir.

 

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

 

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account