Cosentino’nun ultra kompakt yüzey markası Dekton‘un Stonika koleksiyonuda yer alan Bergen, Portobello taşının esintilerini mekanlarla buluşturuyor

Yazar:Editor
03.05.2021
66

Cosentino’nun ultra kompakt yüzey markası Dekton‘un Stonika koleksiyonuda yer alan Bergen, Portobello taşının esintilerini mekanlarla buluşturuyor. Benzersiz parlaklığı ve rakipsiz dayanıklılığıyla ön plana çıkan Bergen, iç ve dış mekanlara asil ve şık bir ışıltı katıyor. 

Yenilikçi mimari yüzeylerin dünya lideri Cosentino’nun ultra kompakt yüzeyi Dekton’un Stonika koleksiyonunda yer alan rengi Bergen, ton, yapı ve derinliğiyle kusursuzluğu yakalayarak girdiği ortamlara enerjisini yayıyor. 

Desenleriyle göz alıcı güzellik yaratıyor
Beyaz zemin üzerine grimsi damarlar bulunan renk, heykelleri andıran desenleriyle göz alıcı bir güzellik yaratıyor. Portobello doğal taşın ışıltısını yansıtan yüzey, parlaklığıyla da karakter ve zarafetin hissedildiği tasarımlara hayat veriyor. 

Standartların ötesine geçiyor
UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere ve termal şoklara karşı üstün bir direnç sağlayan yüzey, iç ve dış alanlarda kullanılıyor. Kolay bir temizlik ve bakım sunan yüzey, zeminler, dış cepheler, duvar kaplamaları, tezgahlar ve merdivenler gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılarak, standartların ötesine geçilebileceğini gösteriyor. Farklı kalınlıkları bulunan Bergen, mimarlar ve tasarımcıların hayal gücünü de genişletiyor.  

Dekton Hakkında
Cosentino’nun ultrakompakt yüzey markası Dekton, hem iç mekan hem de dış mekanlar için mimari ve tasarım dünyasında küresel bir lider olma hedefiyle yaratılmış, yenilikçi bir yüzey kategorisidir. Dekton, cam, porselen malzemeler ile kuvars yüzeyleri üretmek için kullanılan hammaddelerin mükemmel bir karışımıdır. Dekton yüzeyi her türlü yüksek kalitede malzemeyi yeniden canlandırabilir. Geniş formatta (320 cm x 144 cm'ye kadar) ve farklı kalınlıklarda (0,8 cm, 1,2 cm ve 2 cm) üretilmektedir. UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere, darbelere ve termal şoka karşı çok yüksek dirençli olan Dekton gözeneksiz yapısıyla sıvıları emmez. Dekton'a özgü bu üstün teknik özelliklerin tümü, Cosentino Group'un Ar-Ge departmanı tarafından özel olarak geliştirilen teknolojisi sayesinde hayata geçmektedir. Dekton, yenilikçi bir ultra sıkıştırma işlemi olan TSP teknolojisi ile üretilmiştir. Bu, Dekton'un tamamen devrim yaratan bir özelliğidir. Dayanıklı, bakımı kolay, zeminler, cepheler, duvar kaplamaları ve tezgahlar da dahil olmak üzere iç ve dış mekanlarda kullanım potansiyeline sahiptir. Prestijli mimar ve tasarımcı Daniel Libeskind, İber Yarımadası'ndaki tek çalışması olan "Beyond the Wall" tasarımında Dekton'u kullanmıştır. Dekton, cephe, zemin ve diğer kaplamalar gibi farklı alanlarda 40.000 m2'den fazla ürünün kullanıldığı "Movistar'ın Rafa Nadal Akademisi"nin sponsorluğunu üstleniyor. Dekton XGloss, 2016 Red Dot Ürün Tasarım Ödülü’nü kazanmıştır.
       

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account