Ankara – Başkentin ‘’yeşil bina’’ kriterlerine uygun olarak yapımına başlanan ilk konut kulesi Beytepe’de yükseliyor.

Editör
22.11.2012

 

 ‘’Paladyum Beytepe’’ çevre dostu bina özelliğinin yanı sıra 110 metre yüksekliği, panaromik cam cephesi ile Ankara’yı kuşbakışı seyretmek isteyenlerin tercihi olacak.

Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, yapımına 2012 Temmuz’unda başladıkları Paladyum Beytepe’nin Başkent’in çevre dostu ilk konut kulesi olacağını bildirdi.

‘’Yeşil bina’’ kriterlerine uygun olarak inşa edilen  ‘’Paladyum Beytepe’de çevre aydınlatmasında güneş enerjisi, bahçe sulamasında da atık suların kullanılacağını bildiren Ünal Pala, ‘’Rezidanslarda astronomik aidatlar büyük sıkıntıya yol açıyor. Ortak alanların bakımı ve aydınlatması da aidatları yükselten önemli kalemler. Çevre dostu binamız, bu özelliğinden dolayı aidatların düşmesini de sağlayacak’’ dedi.

Projenin uygulandığı Beytepe’deki İncek Bulvarı’nın Ankara’nın en uzun bulvarı olduğunu, yeni konut projelerinin bu bulvarda hayata geçirildiğini anlatan Ünal Pala, yakın gelecekte bu bölgenin  İstanbul’daki Bağdat Caddesi’nde olduğu gibi dünya markalarının buluşma noktası olacağını kaydetti.

Projenin 3 bloktan oluştuğunu, A blokta butik iş merkezi, caddeye cepheli B blokta ise 32 katlı konut kulesinin yer alacağını belirten Ünal Pala,  C bloğun ise alçak katlarda oturmak isteyenelere hitap edeceğini vurguladı.

Ünal Pala, ‘’Blokların tamamında panaromik manzara olacak. Dışarıya bakan cephelerin yere kadar cam duvar olması da, Paladyum Beytepe’yi diğer konut projelerinden ayıran önemli bir başka özellik olacak’’ ifadelerini kullandı.

 -Lansmana özel yüzde 7 indirim-

 Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, yapımına Temmuz ayında başladıkları Paladyum Beytepe’yi Ekim 2014’te tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi. Pala, hafta sonu yapılacak lansmana özel olarak 20 dairenin yüzde 7 indirimli fiyatla satılacağını da kaydetti. İş Bankası ve Garanti Bankası ile anlaşma yaptıklarını anlatan Pala, projelerinden konut alanların uygun faizli kredi olanaklarından yararlanabileceklerinin altını çizdi.

Beytepe’deki İncek Bulvarı’nın  şehrin yeni rotası olacağının altını çizen Ünal Pala,  ‘’ Hazırladığımız butik proje, içerik olarak Türkiye’de emsalsiz. Bu proje birbirinden güzel konut projelerinin hayata geçtiği İstanbul’u bile kıskandıracak. Şehrin yeni rotasındaki konutlarımızın, proje tamamlandığında yüzde 30 ile 50 arasında değerlenmesini bekliyoruz” dedi.

20 yıldan beridir inşaat sektöründe bulunduklarını, devletten aldıkları tüm ihaleleri alınlarının akıyla tamamladıklarını vurgulayan Ünal Pala, Paladyum Beytepe’nin dışında Ankara’da Konya Yolu’nda plaza, Bodrum’da ise lüks villalar yaptıklarını bildirdi.

Ünal Pala’nın verdiği bilgiye göre, 15 bin 750 metrekare alanda uygulanacak projede 2 artı 1, 4 artı 1 ve 5 artı 1 olmak üzere 110 daire, butik iş merkezinde ise 7 dükkan bulunacak.

Otel gibi lobi hizmetlerinin verileceği Paladyum Beytepe’de yüzme havuzları, fitness center, çocuk kulübü ve oyun alanları, yürüyüş yolları ile 50 kişilik barbekü alanı yer alacak.

Otopark konusunda bir ilke imza atacak projede 5 artı bir konutlara 3, 4 artı bir  konutlara ise 2 kapalı otopark  tahsis edilecek. Her daire ayrıca 5 metrekare depoya da sahip olacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account