Ak-Kim Kimya Genel Müdürü Fatih Tanverdi 8. Rekabet Kongresi’nde Sektörü Değerlendirdi

Editör
22.11.2012

 

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) ve Sabancı Üniversitesi-TÜSİAD Rekabet Forumu (REF) işbirliği ile bu yıl sekizincisi düzenlenen ''Rekabet Kongresi'' İstanbul The Marmara Oteli'nde ''Sektörel Politikalar ile Rekabet Gücünü Artırmak'' başlığı ile gerçekleştirildi.

 

 

 Kongre kapsamında gerçekleştirilen “Kimya Değer Zincirinde Rekabet Gücü” konulu panelde konuşma yapan Ak-Kim Kimya Genel Müdürü Fatih Tanverdi, konuşmasında kimya sektöründe atılması gereken en önemli adımın bilginin kurumsallaşması olduğuna değinerek “Kimyanın toplum üzerindeki negatif algısını kırmak ve kimyayı anlatarak herkese sevdirmek için birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Kimya hayatımızın her alanında var.

Kimyasız bir dünyanın geri kalmış, konforsuz bir dünya olacağını düşünüyor; Ak-Kim olarak kimyanın dünyasını, dünyanın kimyasını değiştiriyoruz” dedi. Sektör öncüleri ile sivil toplum önderlerinin de yer aldığı panelde sektörün bugünkü durum değerlendirmesi yapılırken, 2023 hedeflerine yolculukta yapılması gerekenlere dikkat çekildi, hükümetten beklentilere değinildi.

 “Rekabet Kongresi''nde Ak-Kim Kimya’nın sponsor olarak destek verdiği ve kimya sektörü için ilk kez hazırlanan “Kimya Sektörü Rekabet Gücü Raporu” da kamuoyu ile paylaşıldı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account