Geleceğin yapı dünyası Knauf Arena’da sergilendi

Editör
22.11.2012

 

Kuru yapı sistemlerinde dünyanın lider kuruluşlarından Knauf, Ekim ayında İstanbul’da düzenlediği Knauf Arena ile sektörde bir firmanın tek başına gerçekleştirdiği en büyük etkinliğe imza attı. Yapı profesyonellerinden ve tüketicilerden büyük ilgi gören Knauf Arena’yı 11.448 kişi ziyaret etti. 

Beş gün süren Knauf Arena’da, Knauf’un sunduğu iç cephe kuru yapı sistemleri, dış cephe kuru yapı sistemleri, modüler tavan sistemleri, mantolama ve çimento bazlı sistemler, sıva ve harç makine sistemleri, yapı market ürünleri ve proje hizmetleri, farklı fonksiyon alanlarında ayrıntılı olarak tanıtıldı ve ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Knauf bayilerinin de hizmetlerini tanıtma fırsatı bulduğu etkinlikte, çok özel iş bağlantıları kuruldu. Öte yandan ziyaretçiler, demo alanlarında gerçekleştirilen ses yalıtımı ve akustik performans testleri, yangın dayanımı testi ve değişik sıvı uygulamalarını içeren 24 teknik gösteri sayesinde Knauf çözümlerini bire bir deneyimleyerek sektördeki en son yeniliklere bizzat tanıklık ettiler. 

Knauf Arena, yerli ve yabancı uzmanların katılımıyla düzenlenen panellerle de büyük ilgi topladı. Ziyaretçilerin interaktif katılımıyla son derece verimli geçen panellerde, deprem dayanımı, ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu, ses yalıtımı ve akustik, yangın dayanımı gibi, yapı sektörünün gündemini sık sık meşgul eden konular işlendi.

Knauf Arena, yalnızca teknik sunum ve gösterilere ev sahipliği yapmakla kalmadı; yerli ve yabancı müzik gruplarının konserlerine, ışık ve ses gösterilerine, çeşitli yarışma ve şovlara da sahne oldu. Knauf Arena’nın sosyal aktiviteleri, Knauf’un etkileyici “yapı evreni”ne konuk olan ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmelerini sağladı.  

Knauf A.Ş. Genel Müdürü Orhan Düzgün, Knauf Arena ile Türkiye’de bir ilke imza attıklarını belirterek şunları söyledi: “Knauf Arena’da yapılara performans katan en yeni sistem çözümlerini ve henüz Türk yapı sektörüne girmemiş ürün ve sistemleri yapı sektörü profesyonelleri ve tüketicilerle buluşturduk.

Etkinliğimiz, Knauf markası için olduğu kadar ilklere imza atmasıyla ülkemizin prestijine ve yapı sektörüne de önemli artılar kattı. Knauf Arena ile özellikle ülkemizin yeniden yapılanmasında lokomotif sektör olan inşaat sektörüne yeni ufuklar kazandırdığımıza inanıyoruz.”

Knauf Satış ve Pazarlama Direktörü Savaş Güzelküçük ise Knauf Arena’nın Knauf markasının özünde var olan akılcılık ve geleceğe şekil verme tutkusuyla tasarlandığını ifade etti: “Knauf, Türkiye’de var olduğu günden bu yana her zaman vizyoner ve yenilikçi bir yaklaşım sergiledi. Knauf Arena fikri, bu yaklaşımın en güzel örneği.

fikrin yaratıcıları olarak elde ettiğimiz başarıdan büyük mutluluk duyuyoruz. Knauf Arena, yalnızca sektör profesyonellerinden değil, tüketicilerden de büyük ilgi gördü. Dünyada ve ülkemizde büyük ses getiren bu etkinliğe olan yoğun ilgi nedeniyle Knauf Arena’yı önümüzdeki yıllarda geleneksel hale getirmeyi ve yeniden düzenlemeyi düşünüyoruz.” 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account