“2013 Yılı Enerji Verimliliği çalışmalarının hız kazandığı bir yıl olacak”

Editör
21.11.2012

 

16-18 Kasım 2012 tarihleri arasında Antalya Rixos Lares Otel’de 140 kişilik katılımla gerçekleştirilen Mas Grup Bayi Toplantısının ana mesajı  “Pompa Sistemlerinde Enerji verimliliği” oldu.

Gezinin 2.günü gerçekleştirilen toplantı Mas Grup Genel Müdürü Sayın Vahdettin Yırtmaç’ın açılış konuşmasıyla başladı.
Tasarım çalışmaları henüz biten “Yeni Nesil Kanalizasyon ve Atık Su Pompası Enduro-Pro” ve “Dalgıç Pis Su Pompası Enduro” serilerinin lansmanının yapıldığı ilk oturumda ürünlerin tasarım özellikleri, malzeme özellikleri, çark tipleri, performans özellikleri ve genel kullanım alanları gibi konulara değinildi.

Ayrıca İsviçreli dünya devi Biral (byGrundfos)  firmasının Sirkülasyon Pompaları segmentinde Türkiye Distribütörünün Mas Grup olmasıyla ilgili işbirliği duyurusunun yapıldığı toplantıda 2012 yılı başında ilk temasları başlayan anlaşmanın detayları paylaşıldı. 


Şu an  TS 515 ve TS EN 1151 başvuru süreçlerinin devam ettiği Yüksek enerji verimliliğine sahip Sirkülasyon Pompaların satışının 2013 yılı ilk aylarından itibaren yurtiçi pazarda başlayacak.Bayilerin soru cevaplarıyla devam eden oturum aynı zamanda Pomsad Derneği üyesi olan Sayın Vahdettin Yırtmaç’ın sektörel bilgilendirmeleriyle sonlandı.

Kahve molasını takiben başlayan 2.oturumda Mas Grup Satış ve Pazarlama Müdürü Sayın Faik Öner tarafından Pompa sistemlerinde Enerji verimliliğinin önemi paylaşıldı.

 7 Ekim 2010 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe girecek olan 2009/125 AT Çevreye Duyarlı Tasarım Yönetmeliğine uygun yeni nesil “OMK Blue Efficiency Kademeli Pompalar” anlatıldı. Eski türevine göre %7 ila %10 arasında daha verimli olacak Yeni Nesil Kademeli Pompalar daha düşük motor seçimi sağlamakta ve EUP direktifleri doğrultusunda IE3 ve IE2 verim sınıfı elektrik motorları ile elektrik tüketimini en aza indirirken, sistem olarak da çok daha verimli bir noktada çalışma imkanı sağlayacaktır.

2013 yılı en büyük hedeflerinden birinin üretilen tüm pompaların ECO Tasarımlı pompa çalışmalarının yıl içinde tamamlanması olduğunu vurgulayan Sayın Faik Öner başarılı çalışmalarından dolayı tüm bayilere teşekkür ederek oturumu kapattı.

3 gün süren gezi boyunca Go-Kart Turnuvası, pasta yapım kursu, AVM Turu gibi birçok aktivite düzenlendi. Yol yorgunluğunun tatlı bir uğraşla atılması planlanarak bayan misafirler için pasta yapım kursu , Mas Grup’un ufak misafirlerinin katılımlarıyla daha da eğlenceli bir etkinliğe dönüştü. 

Ardından yapılan AVM turuyla misafirlere alışveriş yapma imkanı sağlandı.Bayiler ve Mas Grup çalışanları arasında yapılan Go-Kart turnuvası 2013 yılı motivasyonunun yüksek olduğuna dair ipuçları verdi.  

Gezinin 2.günü akşam gerçekleştirilen Gala Yemeğinde 2012 yılı Ciro 1.si, 2.si ve 3.sü ola bayilere plaketleri , Go-Kart turnuvası şampiyonuna  da kupası verilen  gece,  sahne alan grubun canlı performansıyla keyifli bir şekilde devam etti. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account