Bölgenin en yüksek binası olarak nitelendirilen ve lansmanı 2011 yılında yapılan Nissa O2 Residence, hedeflediği 134 metrelik yüksekliğe ulaştı.

Yazar:Editor
21.11.2012

 

Uluslararası alanda birçok önemli projeye imza atmış olan ve Avusturya-Türk ortaklığı olarak 2005 yılında kurulan Nissa İnşaat’ın, İstanbul Bahçeşehir’de gerçekleştirdiği Nissa O2 Residence inşası hızla ilerliyor.

 İstanbul’un ilk ve en önemli uydu kenti Bahçeşehir’de benzerlerinden birçok farklı özelliği ile ayrılan Nissa O2 Residence’da 134 metrelik yüksekliğe ulaşıldı. 18.255 metrekare arazi üzerinde  temeli 2011 yılında atılan Nissa O2 Residence 2013 yılı Eylül ayında tamamlanacak.

 Yaşam kalitesi açısından Türkiye’de bir ilk olarak kabul edilen işlevsel çift cephe sistemi Nissa O2 Residence’in en önemli özelliği… Bu sistem; daire cephelerinin 2 metre dışında beton kirişler önünde uygulanan ikinci bir cam cephe ile sağlanıyor.

Ayrıca her katta daire içlerinde tavandan tabana kadar sürgülü olarak açılabilen camlar ile projede kesintisiz gün ışığı ile aydınlanan bir ortam ve ikinci bir yaşam alanı oluşturulurken 365 gün 24 saat oksijen dolu, sağlıklı nefes alma olanağı sağlanıyor.

 Dört bağımsız kuleden oluşan Nissa O2 Residence; 16 cephesi, 37 katı ile bulunduğu lokasyonda oldukça dikkat çekiyor. 230 konuttan oluşan projenin sosyal yaşam alanları arasında; fitness, pilates, spa ve masaj olanakları ile spor kulübü, çocuk merkezi ve oyun alanları, açık teras alanı, özel restaurant, tenis-basketbol sahaları, dinlenme alanları, yürüyüş yolları, kapalıdan açığa özel olarak projelendirilen havuz birimleri ile imkanları yer alıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account