Evlerimizde daha fazla vakit geçirdiğimiz bu günlerde sade ve yalın tasarımlar en çok tercih edilen zeminler arasında yer alıyor. Cosentino’nun; ultra kompakt yüzey markası Dekton Rem ve endüstride devrim yaratan markası Silestone Seaport, evlerinde sade tasarımlara imza atmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor

Yazar:Editor
04.03.2021
860

Yenilikçi mimari yüzeylerin dünya lideri Cosentino’nun ultra kompakt yüzeyi Dekton ve endüstride devrim yaratan markası Silestone, farklı renk ve tasarım seçenekleriyle her dönemin farklı ihtiyaçlarını karşılıyor. Zarif bir mermerden ilhamla tasarlanan Rem ve endüstriyel tasarımdan ilham alarak hayat bulan Silestone Loft koleksiyonunda yer alan Seaport, sade ve yalın tasarımları, yüzeylerde kullanmak isteyenlerin tüm beklentilerine çözüm oluyor. 

Doğallık duygusunu vurguluyor

Calacatta Lincoln mermerinin büyüsüyle şekil bulan Rem, kahverengi ve gri damarlarıyla dikkat çekiyor. Zarif altın dokunuşlarıyla ilham kaynağının geleneksel çizgilerini de taşıyan renk, olağanüstü damar yapısı ve incelikli dokularıyla girdiği alanlarda sadeliğe şekil veriyor. Dekton Natural koleksiyonunda yer alan Rem, yalın görüntüsünün altında doğallık duygusunu da vurguluyor.

Nefes kesici bir duyguya dönüşüyor

Beyaz gölgelerle vurgulanan Seaport, ilhamını koyu, yıpranmış betonlardan alıyor. Manhattan'ın güneydoğusundaki, limanların, restoranların ve mağazaların yanında geçmişin huzur içinde bir arada yaşadığı küçük sahil bölgesini hatırlatan Seaport, New York sokaklarının izlerini taşıyor. Açık renkli tuğlalar, aşınmış beton ve rıhtımlarda bulunan karakteristik ahşap, Seaport’a ilham veren bir renk paleti oluşturuyor. Tonlarının etkisiyle, koyu, yaşanmış bir betonu andıran renk, çarpıcı beyaz gölgeleri zeminle mükemmel uyum sağlıyor. Seaport, alanlarda sade ama bir o kadar da nefes kesici bir duyguya dönüşüyor. 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account