Bien 2013 yılının gözdesi olacak

Editör
20.11.2012

 

Seramik sektöründe trend yaratan markalar arasında yer alan Bien, 2013 yılında yeni ürün çeşitleri ve yatırımları ile göz dolduracak. Duvar ve yer karoları ile seramik sağlık gereçleri faaliyet gösteren Bien, geçmişten bugüne banyo ve mutfaklara hapsolan seramikleri evlerin her alanına taşımaya hazırlanıyor.

 

 “YATIRIMLARIMIZIN MEYVELERİNİ 2013’TE ALACAÐIZ”

2012 yılını değerlendirerek, önümüzdeki yıla ilişkin hedeflerini açıklayan Bien Genel Müdürü Metin Savcı, iç ve dış mekan tasarımlarında trendleri yakalayan bir stil yarattıklarını ve pazardaki birçok ürün arasında ‘seçilir’ hale geldiklerini ifade etti.

Savcı, özellikle yurt içinde orta gelir düzeyindeki kesime de ulaşmayı istediklerini belirterek, “Değişim isteyen herkesi Bien ürünlerini kullanmaya davet ediyoruz. Dijital teknoloji ile üretilen seramikler modern evlerin çizgisini oluşturacak.

Son teknolojiyi kullanarak, tüketicileri hem estetik hem de kaliteli ürünler ile buluşturmak istiyoruz. Bugüne kadar Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarımıza yaptığımız yatırımların sonucunu 2013 yılında göreceğiz” dedi.

 MODANIN BELİRLEYİCİSİ BİEN

Seramik sağlık gereçleri ve Bilecik fabrikasında üretilen seramikleri, dünya pazarında 5 kıtadan 55 ülkeye ihraç ettiklerini aktaran Savcı, bugüne kadar girmedikleri pazarlara da girerek, ihracat potansiyelini artırmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Savcı, “Aralık 2009’dan bu yana yer ve duvar karosu üretiminde ‘Dijital Baskı Sistemleri’ ile Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisiyiz.  Ürün gamlarına her yıl 30 ürün ekliyoruz. 2013 yılında da duvar ve yer karolarının yanısıra seramik sağlık sektöründe yeni tasarımlarımızı çıkararak, dekorasyonda modanın belirleyicisi olmaya devam edeceğiz. 2012’de toplam 35 milyon Euro değerinde yatırım yaptık. İhracat ciromuz ise 25 milyon dolar oldu. 2013’teki hedefimiz 130 milyon dolarlık ciroya ulaşmak” diye konuştu.

2012 BİEN İÇİN ÖDÜL YILI OLDU

2012 Bien için yatırım ödül yılı oldu. Bien’ in yer ve duvar karosu koleksiyonlarından; İnci, Elhamra ve Eramosa, Seramik Sağlık Gereçleri ürünlerinden; Lotus ve Fracture banyo takımları ile Como Kültür Departmanı’nın düzenlediği, A’ Design Awards’tan aldığı toplam 5 ödülle, 140 ülke arasında listenin üst sıralarına girmeyi başardı.

Bien’in Fracture ve Lotus serileri, diğer ödüllü ürünleri gibi geçtiğimiz Haziran ayında üretime geçen yeni Seramik Sağlık Gereçleri Fabrikası’nda, en ileri teknolojiye sahip makine ve ekipman parkuru ve robotlu yüksek basınçlı döküm sistemleri, robot sırlamalar ve robot taşlama makineleri ile üretiliyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account