Bomonti Time Residence projesiyle Londra’da Uluslararası Emlak ve Gayrimenkul Ödülü’nü alan Tago Mimarlık, Ankara’da hayata geçireceği The First projesiyle de iddialı

Yazar:Editor
20.11.2012

 

 Alışveriş merkezi, konut, iş merkezi ve oteli içine alan yüksek katlı karma yapılar denilince, Türkiye’de akla ilk gelen mimarlık şirketi olan Tago Mimarlık, iki yeni projeyi daha hayata geçiriyor.

Bir yılda 40’a yakın proje hazırlayan Tago Mimarlık, son olarak Bomonti Time Residence ve The First projelerine imza attı. Bomonti Time Residence ile Londra’da Uluslararası Emlak ve Gayrimenkul Ödüllü’nü kazandıklarını söyleyen Tago Mimarlık’ın kurucusu Gökhan Aktan Altuğ, “Ankara’nın kimliği olmaya aday The First projesiyle de iddialıyız” dedi. 

Mimari proje, dekorasyon ve danışmanlık alanlarında hizmet sunan Tago Mimarlık hakkında bilgi veren Gökhan Altuğ, “Bir yılda 7-8 tanesi büyük ölçekli iş olmak üzere toplam 30-40 proje hazırlarız.

Bu projelerin bazıları şehrin içinde bazıları şehrin gelişme aksında bazıları da kentsel dönüşüm alanlarındadır. Projelerimizin hepsinin ortak özelliği, çok katlı dikey yapılar olmasıdır. 

Çünkü biz, içerisinde konut, alışveriş merkezi, ofis alanları ve otelin bulunduğu yüksek katlı karma yapılar konusunda uzmanız”  diye konuştu.

Yapımı kadar yıkımı da önemli 

Yüksek katlı binaları yapmanın ve bakımını sağlamanın zor olduğunu belirten Altuğ, “Bu nedenle yüksek katlı bina yaparken sağlamlılığı kadar çevreci olmasına ve şehrin siluetini nasıl etkilediğine dikkat etmek gerekiyor.

Şu anda Türkiye’de yüksek katlı binalara tek tek baktığınızda estetik görünüyor. Ama olaya bir de toplu olarak bakmak gerekiyor” şeklinde konuştu. Yüksek katlı binaların yapımı kadar, tartışılan başka bir konunun da yıkımı olduğunu belirten Gökhan Aktan Altuğ, “Japonya’da yüksek katlı binaların yapım süresi haricinde yıkım süresi de hesaplanıyor. Bu binaları yıkmak o kadar da kolay değil. Biz de buna dikkat etmeliyiz” açıklamasında bulundu.

Prestijin simgesi

 

Yüksek katlı karma yapılar denilince Türkiye’de akla ilk gelen, iddialı projeleri ile tek isim olma özelliğini sürdüren Tago Mimarlık, farklı metrajlarda ve farklı alanlarda en doğru çözümü sunuyor.

Gökhan Aktan Altuğ, “Hem İstanbul’da hem Anadolu’da pek çok inşaat firmasıyla çalışıyoruz. Bizimle çalışan her firma belirlenen sürede kaliteli iş yapacağımızı ve en doğru çözümü sunacağımızı bilir. Özellikle doğru ve prestijli proje isteyen firmaların tercihi oluyoruz“  diyerek sözlerini tamamladı. 

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account