Eskişehir Bademlik Spa ve Termal Otel

Editör
15.11.2012

 

İmza attığı projelerle Türkiye’yi uluslararası arenada birçok kez temsil eden mimar Gökhan Avcoğlu, Londra’ da düzenlenen “ 2012 International Hotel Awards – 2012 Uluslar arası Otel Ödüllerinde Eskişehir’ de bulunan, dünyanın önde gelen inşaat şirketlerinden Polimeks İnşaatın yapımını üstlendiği, “Bademlik Termal Otel ve Spa” projesi ile "Highly commended Hotel Architecture - Europe" ödülüne layık görüldü.

 

Eskişehir, tarihin en eski uygarlıklarından Hititler’den başlayarak sırayla Frigler, Aleksandria, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu’nun himayesinde bulunmuştur. Bu öneminin altında yatan temel sebepler içinden geçen Porsuk Deresi ve yeraltı kaynaklarının (lületaşı, bor vs.) zenginliğidir.

Ayrıca özellikle Odunpazarı bölgesi, bozulmamış tarihi dokusu ile önemli bir turizm potansiyele sahiptir. Bu potansiyel yeni yapılan ulaşım altyapıları ile daha önce şehrin sahip olduğu üniversite kaynaklı ekonomik gelişimi turizm yönünde geliştirilmesi planlanmaktadır.

Odun Pazarı bölgesinde, ağaç konumları dikkate alınarak özenle yerleştirilen “Eskişehir Bademlik Termal Otel ve Spa” projesi, merkezde bulunan bir spa ve wellness merkezi ile bu merkezi çevreleyen konaklama ünitelerinden oluşmaktadır. Arazinin jeotermal özelliklerinden en iyi derecede faydalanmak amacıyla toprağın altında gömülü olarak planlanan spa-wellness merkezi ve zemin kotunda havuz ve güneşlenme terası bulunmaktadır. 

Eskisehir’in tüm manzarasina hakim olan ve 25.619 m2 inşaat alanına yapılan otelde 72 Standart, 46 Premium, 4 Junior suite, 6 Dublex, 13 Executive suit, 16 Bungalow olmak üzere toplam 153 oda bulunmaktadır.

Tesiste 1400 m2 konferans alanı, çok amaçlı salonlar, 2000m2 balo salonu; termal, hamam ve spadan oluşan 3700 m2 sağlık merkezi ,yüzme havuzları, bar&restaurant, satış üniteleri, yönetim, idari ofisler, açık ve kapalı otopark alanları mevcuttur. Bademlik Thermal Hotel & Spa projesi Odunpazarı’ nın yöresel mimarisi ve tarihi dokusunun çağdaş bir yorumu olarak hayata geçmektedir.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account