Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, ustalık eserimiz olarak adlandırdığı Green iQ'yu İnşaat & Yatırım'a aktardı

Yazar:Editor
11.11.2020
8710

Green iQ Ürün konsepti ve bu konsept altında piyasaya çıkan yeni ürünlerinizden bahseder misiniz?

Vaillant 146 yıllık köklü geçmişiyle, sektörde birçok ilke imza atmış ve sürdürülebilirlik kavramını ön planda tutmuş bir firma. Sürdürülebilirlik kavramı Vaillant’ın yürüttüğü çalışmalarda, yeni ürün geliştirme aşamalarında çok önemli bir insiyatif.

Her yıl yenilenebilir enerji ve daha etkin çözümler için yüksek Ar-Ge yatırımları gerçekleştiriyoruz. Ürettiğimiz tüm ürünlerde de bunu göz önünde bulunduruyoruz. Yaşamın kıymetini bilen, doğanın ve geleceğin farkında olanlar, sadece akıllı seçimler yapanlar için ustalık eseri Vaillant Green iQ’yu ürettik.

Green iQ, Green (Yeşil) ve iQ kelimelerinin birleşimi ile oluşturulmuş bir etiket. Bu etiket, uzun süren mühendislik çalışmaları sonucu verimlilik ve çevreci özellikler bakımından çıtayı daha üst noktaya çıkaran ürünlere veriliyor. Green iQ, verimli olduğu kadar geri dönüştürülebilir parçalardan imal edilmiş olması ile de bu kavramı yüceltiyor.

İlk Green iQ etiketli ürünümüz olan kombimiz ecoTEC Exclusive’i 2018 yılında pazara sunmuştuk. Şimdi ise bu cihazın yenisi olan Green iQ 36’nın lansmanını gerçekleştirdik. Çok yakında ezberleri bozacak bir ısı pompası da yine tüketicilerin kullanımına sunulacak.

Green iQ’yu ustalık eseri yapan özellikler nelerdir? 

“Kombinin mucidinin ustalık eseri” derken bütün bilgi birikimimizi yansıttığımız ve benzersiz olduğunu düşündüğümüz bir cihazın üstün özelliklerini vurgulamak istiyoruz. ecoTEC Exclusive birçok anlamda bu amaca hizmet eden benzersiz bir ürün. Avrupa’da sosyal sorumluluk felsefesi ile üretilen cihaz, yüksek oranda geri dönüştürülebilirlik değeri, çevre dostu düşük maliyetli enerji kullanımı ile dünyamızın korunmasına katkıda bulunuyor.

Yoğuşmalı kombilere hepimiz aşina olduk, fakat Green iQ’da multi yoğuşma özelliği var. Kullanım suyu çevrimi sırasında da yoğuşma yapılarak, standart kombilere kıyasla %8’e varan ek tasarruf sağlayan ecoTEC Exclusive’de kullanım suyu, plakalı eşanjörden önce ana eşanjöre gönderiliyor. Bu sırada baca gazındaki atık enerji emilerek suya aktarılıyor. Böylece hem baca gazı sıcaklığı ve emisyonları düşüyor, hem yoğuşma miktarı artıyor, hem de kullanım suyuna ön ısıtma uygulanmış oluyor. Bu sayede 25 kW ısıtma ve 35 kW sıcak su kapasitesi sağlanıyor. Bu sistem mevcut eşanjör teknolojisinde kullanılan en verimli sistem olarak biliniyor.

Beraberinde gelen akıllı oda termostatı ile A+ sistem verimliliğine sahip olduğunu eklemekte fayda görüyorum. ecoTEC Exclusive; %94 sezonsal ısıtma verimliliğine sahip olması, 44 dB (A) oranında düşük ses seviyesi, gaz kalitesi değişimlerine özel bir ayar gerekmeden otomatik uyum sağlaması, %9 modülasyon oranı gibi özellikleri ile de kullanıcılara avantaj sunuyor. Paslanmaz çelik eşanjör ile uzun ömürlü kullanım, XXL profilde bol miktarda sıcak su, Aqua Konfor özelliği ile anında sıcak su, Aqua Sensör ile minimum debilerde de sıcak su imkanının yanı sıra şık tasarımı, dokunmatik LCD ekranı, cep telefonu ile uzaktan erişim özellikleri ile öne çıkıyor.

Green iQ teknolojisi ile de ön plana çıkıyor. Ürünün teknolojik özelliklerinden de bahseder misiniz?

Green iQ ürünlerine sahip olan tüketiciler; sektörünün uzmanı, öncü bir firmanın en yenilikçi cihazlarına sahip olma ayrıcalığını yaşıyorlar. Ürünler, başka ürünlerde bulunmayan sensör ve ekipmanlar sayesinde cep telefonundan kontrol ya da uzaktan servis edilebilirlik fonksiyonlarını sunan akıllı özelliklere de sahip. Bir ısıtma cihazından beklenen tüm özellikleri en verimli ve konforlu şekilde sunarken, başka cihazlarda bulunmayan akıllı özellikler Green iQ etiketli ürünlerle müşterilerimize sunuluyor

Şık tasarımı ve gelişmiş teknolojik özellikleri ile öne çıkan yeni ecoTEC Exclusive, cihaza entegre internet bağlantı modülü ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Yanında gelen modül sayesinde akıllı kombiye dönüşen ürün, evdeki diğer akıllı sistemlerle bağlantı kurabiliyor. Kolaylıkla takılan modül, Green iQ kombiyi akıllı ev sistemlerinden biri haline getiriyor. Kullanıcılar, tam metin destekli yeni ekran sayesinde kombilerinin zengin işlevlerini daha iyi anlayabiliyor ve en yüksek verimlilikte kullanabiliyor.

Modül sayesinde cihaza uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan Vaillant uygulamasıyla her an erişilebiliyor. Böylelikle kombinin ısı ayarı evde değilken bile değiştirilebiliyor ve enerji tüketimi 7 gün 24 saat takip edilebiliyor. Kontrol cihazlarının yanı sıra Vaillant Türkiye’nin uygulamasıyla da kontrol edilebilen sistem bu sayede kullanıcı deneyimini daha yüksek seviyelere taşıyor.

Arıza anında Vaillant teknik servisine bildirim yollayabilen modül, gerekli durumlarda problemlerin uzaktan çözülmesini ya da kullanıcıyla iletişime geçilerek servisin anında müdahale edebilmesine olanak sağlıyor.

Green iQ konseptini “Farkında olmak ayrıcalıktır” mottosuyla anlatıyorsunuz.  Başlattığınız kampanya hakkında bilgi alabilir miyiz?

Green iQ konseptini anlatırken de daha geniş bir pencereden bakarak şirketimizin, evimizde ve çevremizde daha iyi bir iklim yaratma vizyonundan hareket ederek bu kampanyayı hayata geçirmeye karar verdik. Kampanyanın çıkış noktası pandemi dönemi trendleri ve tüketici iç görüleri oldu. Buradan yola çıkarak, dijital mecralar üzerinden yürüttüğümüz lansmanın ana fikrini de “Farkında Olmak Ayrıcalıktır” olarak belirledik.

146 yıllık deneyimimizle, yaşamın kıymetini bilen, doğanın ve geleceğin farkında olanlar, sadece akıllı seçimler yapanlar için Yeni Vaillant Green iQ’yu ürettik. Üzerinde yaşadığımız bu ayrıcalıklı dünyayı korumak için herkesi bu konudaki farkındalığı artırmaya davet ediyoruz. Birçoğumuz günlük hayatımızdaki küçük şeylerin farkında olmadan yaşıyoruz. Oysa farkında olmak bize ayrıcalıklar sağlıyor.

Green iQ kampanyası kapsamında hayata geçirdiğiniz farkındalık projeleri neler oldu?

Bu kampanya ile öncelikli hedefimiz her eve bir ecoTEC Green iQ alınmasını sağlamak değil; vadettiğimiz sürdürülebilirlik, teknoloji, konfor ve verimlilik başlıklarında farkındalık yaratmak, bu ayrıcalıktan herkesin faydalanabilmesine aracılık etmek, Green iQ’nun da bu konuda nasıl katkı sunduğunu aktarmaktı.

Manifestomuzda, kombinin mucidi Vaillant olarak kullanıcıların ve dünyanın ihtiyaçlarının farkında olduğumuzu vurguladık. Burada, pandemi döneminde farkındalığımızın arttığı ve aslında ne kadar önemli olduğunu anladığımız kavramlara değiniyoruz ve bu kavramların aslında bizim için ne kadar büyük ayrıcalıklar olduğunu fark etmeyi amaçlıyoruz.

Green iQ lansmanını dijital mecrada yapmayı planladıktan sonra da podcast içerikleri ile altını çizmek ve farkındalık yaratmak istediğimiz 4 ana kavram için çok doğru bir mecra olduğunu düşündük. Kampanyanın ana temas noktası olan internet sitesine gelerek ürün hakkında bilgi alan tüketicilerin keyifle dinleyebileceği, 4 ana argümanımız olan teknoloji, sürdürülebilirlik, konfor ve verimlilik kavramları hakkında podcast içerikleri yarattık.  Bu içerikleri oluştururken Güven İslamoğlu ve Ufuk Tarhan gibi alanlarında uzman kanaat önderleri ile iş birliği yaptık. Haberci ve Program Yapımcısı Güven İslamoğlu “Sürdürülebilirlik” ve “Verimlilik” konusunu ele alırken Futurist Ufuk Tarhan, “Teknoloji” ve “Konfor” konularına değiniyor.

Manifestomuz ile anlatmak istediğimiz Green iQ felsefemizi ve podcastlerimizi farkindaolmakayricaliktir.com mikro sitesi üzerinden takipçilerimiz ile paylaştık.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account