‘Isı yalıtımı benim için çok teknik ya da çok ekonomik bir konu’ diyenlerdenseniz işte size bakışınızı değiştirtecek bir sergi.

Editör
14.11.2012

 

 Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin, enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmek için eline fotoğraf makinesini alıp hayatın içinden kareler yakaladığı “Yalıtımın Mavi Yüzü” fotoğrafları, Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde sergilenecek. Yalıtımın hayatın her anında olduğunu gösteren sergi,  15 - 30 Kasım tarihleri arasında izlenecek. 

Blue’Safe Mavi Kale tarafından hayata geçirilen ve enerji tasarrufunda yalıtımın önemine dikkat çeken ‘Yalıtımın Mavi Yüzü’ sergisi, Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde açılıyor. Bennu Gerede’nin fotoğraflarının yanı sıra aynı temayla düzenlenen yarışmada dereceye giren eserlerin de yer aldığı sergi, 15  - 30 Kasım tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak. 

Sergi, ısı yalıtımı konusuna farklı bir bakış açısı getiriyor. Isı yalıtım malzemeleri, ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin çektiği fotoğraflarda karşımıza kimi zaman bir kaykaycının kaykayı kimi zaman küçük bir köpeğin kulübesi olarak çıkıyor. ‘Yalıtımın Mavi Yüzü’ sergisinde, Bennu Gerede’nin fotoğraflarına aynı konseptli fotoğraf yarışmasının dereceye giren eserleri de eşlik ediyor.

Her karede, hayatın içinden farklı bir anın izini bulabileceğiniz sergiyi ilginç kılan diğer bir özellik ise fotoğrafların yalıtım malzemelerinin üzerine basılarak sergilenmesi. 

Yalıtımın hayatımızı nasıl sarıp sarmaladığına yakından tanıklık etmek istiyorsanız 15 – 30 Kasım tarihleri arasında Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi Ödülüne sahip Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde sergiyi izleyebilirsiniz.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account