Intermob Fuarı'na yeni ürünü Glossmax ile damga vurdu

Editör
14.11.2012

 

Orman ve ağaç ürünlerinde Türkiye’nin en büyük üreticisi Kastamonu Entegre, 13-17 Ekim 2012 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen INTERMOB 15. Uluslararası Mobilya Yan Sanayii, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojileri Fuarı’ndaki 420 metrekarelik standında yeni ürünü GLOSSMAX’ı ilk kez sergiledi.

2012 trendlerini yansıtan yeni Premium Series mobilya renk kartelası ile, dekoratif bir ürün olan ve dünyada ilk kez 2100 x 2800 ebatında üretilen, GLOSSMAX parlak levha ürünleri fuarda büyük ilgi gördü.

Kastamonu Entegre Genel Müdürü Haluk Yıldız, “INTERMOB 15. Uluslararası Mobilya Yan Sanayii, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojileri Fuarı, MDF ve Yongalevha üretim kapasitesi ile Avrupa’nın birinci, dünyanın dördüncü büyük ülkesi olan ülkemizin sektördeki gücünü yansıtan ve küresel arenada konumunu güçlendiren bir fuar oldu.

Son 20 yılda tasarım, markalaşma ve Ar-Ge çalışmalarıyla büyük gelişme kaydeden ve 65 bin şirket sayısına ulaşan sektörü bir araya getiren fuar, pazar arayışlarının ve küresel rekabetin kritik önem kazandığı günümüzde, şirketlere yurtdışından yeni ve nitelikli müşteriler kazanma fırsatını da tanımış oldu.

Dünya standartlarında ürünler üreten ve her yıl olduğu gibi geçen yıl da 66 milyon dolarlık ihracatıyla, açık ara sektör lideri olan Kastamonu Entegre olarak, 2023 yılında 6 milyar dolarlık ihracat hedefi koyan, 258 bin kişiye istihdam sağlayan Türk Mobilya Endüstrisi’ne her zaman desteğimiz tam olacaktır.” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account