AKUVOX Kablosuz Akıllı Ev ve Ofis Sistemleri Elektrik Elektronik Mühendisi Muhammet Cahit Bekci, kuruluş hikayesini ve gelecek hedeflerini İnşaat & Yatırım'a aktardı

Yazar:Editor
28.10.2020
8832

AKUVOX Kablosuz Akıllı Ev ve Ofis Sistemleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Star-net Group'un bir yan kuruluşu olan AKUVOX (XIAMEN) NETWORKS CO., LTD., akıllı interkomun global lider markasıdır.  70 bin metrekarelik bir üretim alanında aylık 150 bin adet üretim kapasitesine sahip olan Star-net Akuvox’un bünyesinde 1.000 kişilik bir mühendis ekibi çalışmaktadır.

Türkiye yapılanmasını 2017 yılında tamamlayan Akuvox, İstanbul’da bulunan merkezimizde satış, pazarlama ve teknik destek ekibi ile faaliyet göstermektedir. Bunun yanı sıra Türkiye’nin her iline uzanan teknik destek ağımız ile son kullanıcımıza profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Uzak doğu menşeili Akuvox, günümüzün en önemli İnterkom teknolojisi olan IP sistemini kullanarak, hayatımızı kolaylaştıran birçok ürünü kullanıma sunmuştur. Türkiye ofisi olarak IP İnterkom ürün ailesini kullanıcıyla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Faaliyet alanları ve hizmetleriniz nelerdir?

Kendimizi, yeni nesil iletişim teknolojilerini tümleşik olarak kullanarak, insanların günlük yaşam kalitesini daha iyi haberleşme, yüksek güvenlik ve genişletilmiş konfor ile geliştirerek geleceğe taşımaya adadık. Bu bağlamda IP görüntülü diyafon sistemleri başta olmak üzere asansör içi haberleşme, telefon uygulaması üzerinden cihazların kontrolü gibi hizmetlerle yolumuza devam ediyoruz. Tüm Türkiye’yi kaplayan Satış sonrası teknik destek ekibimiz ile kullanıcının her türlü ihtiyacını karşılamaktayız. 

Ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Akuvox IP interkom sistemleri geniş bir ürün yelpazesine sahip. Daire içi üniteler, daire dışı zil panelleri ve güvenlik telefonu olarak bu ürünleri sınıflandırabiliriz. Ürünlerden kısaca bahsedecek olursam 2020 yılının en gözde ürünü Akuvox R29 hakkında detay vermek isterim. Akuvox R29 çift kamera desteği ile 3 boyutlu yüz tanıma özelliğine sahip olmakla birlikte içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bir ihtiyaç haline gelen vücut sıcaklığı ölçme, maske kullanımı algılama gibi opsiyonel özellikleri de mevcut.

Günümüzün en güncel teknolojileri ile geliştirilen Akuvox ürün ailesini Cloud (bulut bilişim) ile aktifleştirebilir ve kullanıcıların telefonuna yükledikleri SmartPlus uygulaması üzerinden uzaktan kapı açılabilir. Akuvox kapı önü zil panelleri, global bir standart olan IP65 koruma sınıfına dahildir. Bu sayede suya ve toza karşı dayanıklıdır. 

Çalıştığınız sektörde yaşanan değişimleri ve gelişimi bize anlatır mısınız?

Analog sistemlerin yerini IP İnterkom cihazlara bıraktığı bu süreçte, Akuvox ürünleri global ölçekte kullanıcıların tercih ettiği bir marka haline gelmiştir. Bu süreçte Akuvox ürünlerinin bu kadar başarılı olmasının sebepleri, ürünlerin eşsiz bir tasarıma sahip olması, kullanıcıların isteği dikkate alınarak çok farklı senaryolar ile kullanılabilmesi ve Akuvox’un bünyesindeki teknik elemanlar ile başarılı bir teknik destek süreci sağlayabilmesi olarak sıralandırılabilir.

Akuvox cihazlarının temassız erişim ile kullanabilirliği sayesinde içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde büyük bir kolaylık sağladı. Opsiyonel olarak eklenen özelliklerin başında vücut sıcaklığı ölçen ve maske kullanma durumunu tespit ederek kullanıcının istediği senaryoyu gerçekleştiren aksiyonlar gelmektedir.

Akuvox ürün yelpazesine kullanıcıların isteğine göre yeni cihazlar eklemekle kalmayıp, son teknolojiyi de takip etmektedir, örneğin derinlik ölçümü ile 3 boyutlu güvenli yüz tanıma sistemini ve parmak izi okuma özelliklerini ürünlere ekleyerek sürekli bir gelişim göstermektedir.

2020 yılı nasıl geçiyor. 2021 yılından beklentileriniz nelerdir.

2020 yılının başında pandemi kaynaklı yaşanan durgunluğun yerini, biriken talep ve toparlanan ekonomiler ile 3. çeyrekte büyük bir ivme aldı. Türkiye’nin 7 bölgesinde bayi ve servis yapılanmasını tamamladığımız 2020 yılında, referans projeleri bünyemize katarak sektöre hareketlilik kazandırdık. 2020 yılında temassız kontrol mottosu ile alışılagelmiş "bas/konuş" diyafon pazarına yenilik kaymayı hedefledik ve bunda da çok başarılı olduk. 2021 yılının hem sektörümüze hem de firmamıza yeni iş ortakları katarak pazar payımızı %50 artırmayı bekliyoruz.

Gelecek hedefleriniz nelerdir?

En başta IP interkom sistemini tüm Türkiye’de her eve ulaştırmak hedefindeyiz. Her geçen gün teknolojiyi hayatımıza biraz daha kattığımız bu yüzyılda, interkomun geleceğini IP sistemi üzerinden olacağını düşünüyoruz. Bu bağlamda IP İnterkom sistemini Türkiye’de her eve ulaştırarak herkesin hayatını biraz daha teknolojik hale getirmek ve kolaylaştırmak istiyoruz. Bununla birlikte, 2021 yılında bölgelerde kanal yapısında derinleşecek, mevcut ürün portföyümüze yeni ürünler katacağız. Bulut bilişim ve erişim kontrol alanlarına da yapacağımız sürpriz bazı yatırımlarımız olacak.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account