Boyanın ustası, ısı yalıtımında da uzman!

Editör
14.11.2012

 

Kışın doğalgaz, yazın elektrik faturalarından tasarruf etmenin en etkili yolu ısı yalıtımı… Üstelik, 2011 yılında çıkan yönetmelik gereği yeni yapılan binalarda zorunlu bir uygulama.

Mevcut binalarda ise 2017 yılına kadar ısı yalıtımı yaptırılması gerekiyor. Binaları dış etkenlerden korurken, yaşam konforunu da artıran ve sağladığı enerji tasarrufu ile çevreyi koruyan ısı yalıtımının ise tam zamanı. Kışa hazırlıklı girmek ve doğalgaz faturanızı yarı yarıya düşürmek istiyorsanız, Dyo’nun Isı Yalıtımı Sistemi Klimatherm ile tanışın.

 Boya sektöründe 58 yıllık deneyime sahip, Türkiye’nin ilk yerli boya markası Dyo, boyadaki uzmanlığını ısı yalıtımı sektörüne Klimatherm ile taşıyor.

Dyo’nun dış cepheye yönelik ürün gamının ısı yalıtım ürünleri ile birleştiği Klimatherm, 2006 yılından bu yana ısı yalıtımı alanında hizmet veriyor. Binalarda yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlayan Klimatherm, yalıtım eksikliğinden kaynaklanan yoğuşma sorununu çözerek küf, bakteri oluşumu gibi sorunları ortadan kaldırıp binalardaki yaşam konforunu da artırıyor.

 Tüm yapılarda uygulanabilen Dyo Klimatherm Isı Yalıtım Sistemi, yalıtım malzemeleri ve boya konusunda uzman personeli ve teknolojisi ile komple bir hizmet sunarken, 5 yıl boyunca ürün sistem garantisi veriyor. Dyo’nun Türkiye çapında 7 Bölge Müdürlüğü’ndeki ısı yalıtımı konusunda uzman kadrosu, projenin tüm aşamalarında teknik destek sağlıyor.

 Isı yalıtımında doğru ürün tercihi ve doğru uygulama, en iyi sonucu almak açısından önem taşıyor. Dyo Klimatherm uzmanları, termal kamera ile yapılan çekimlerle binadaki ısı kayıplarını raporlayarak, binanın özelliklerine ve bulunduğu bölgenin hava şartlarına göre en doğru malzemenin belirlenmesi konusunda öneriler getiriyor. Uygulamaların sağlıklı sonuç vermesi için müşterilere ve uygulamacılara, teorik ve uygulamaya yönelik eğitimler de veriliyor.

 Proje Renklendirme de Klimatherm’in öne çıkan hizmetlerinden biri. Bu sayede, bina sahiplerinin hayallerindeki renge ulaşmaları amacıyla Dyo’nun binlerce renk seçeneği arasından gerçeğe en yakın renklendirme yapılarak, binanın yalıtım sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağı önceden görülebiliyor. TSE- ISO-10.002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi’ne sahip olan ve müşteri odaklı yaklaşımı benimseyen Dyo, ısı yalıtımında müşterilerinin karşılaştıkları her türlü soru ve soruna da hızlı çözümler üretiyor. 

 Isı yalıtımında Dyo Klimatherm’i tercih edenler, Dyo güvencesi ve kalitesi ile binalarını koruyup ömrünü uzatırken, ısınma ve soğutma amaçlı giderlerinde de yüzde 50’ye yakın enerji tasarrufu sağlıyor.

Klimatherm Isı Yalıtım Sistemi’nin uygulandığı binalarda,  Dyo’nun üstün teknolojileri ile dikkati çeken PTFE katkılı boyası Teknotex ve nanoteknolojik boyası Nanotex kullanılıyor.

 Akrilik emülsiyon esaslı Dyo Teknotex, PTFE katkısı sayesinde yüksek kir ve su itme direncine sahip. Yağmur suyu ile kendini temizliyor ve yüksek su buharı geçirgenliği ile nemin dışarı çıkmasına da olanak tanıyor.  Ayrıca güneş ışınları ve deniz kıyılarındaki tuzlu nemin olumsuz etkilerine karşı da son derece dayanıklı bir boya. Fotokatalitik özelliği taşıyan Dyo Nanotex ise ışıkla kendini temizleyebiliyor. 

Dergisi 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account