Albaraka Türk’e Avrupa’dan 5 yıldızlı ödül! 

Editör
14.11.2012

Albaraka Türk, Giriş ve Yönetim Katları İç Mimari Projesi ile Avrupa’nın en iyisi seçildi.  Albaraka Türk, Avrupa’nın en prestijli gayrimenkul ve mimari ödüllerinden biri olan 'The European Property Awards 2012’ ödül töreninde, 5 yıldız alarak “En İyi Ofis İç Mimarisi” kategorisinde “Avrupa’nın en başarılı projesi -Best of Europe” ödülüne layık görüldü. 

Avrupa’nın önemli gayrimenkul ve mimari yarışması olarak kabul edilen 'The European Property Awards 2012’nin sonuçları geçtiğimiz ay Londra'da düzenlenen bir törenle açıklandı. 

Türkiye’de katılım bankacılığının öncüsü olan Albaraka Türk, Avrupa’nın en prestijli gayrimenkul ve mimari ödüllerinden biri olan 'The European Property Awards 2012’ ödül töreninde, 5 yıldız alarak “En İyi Ofis İç Mimarisi” kategorisinde “Avrupa’nın en başarılı projesi -Best of Europe” ödülüne layık görüldü.

Ödül kapsamında Albaraka Türk Giriş ve Yönetim Katları İç Mimari Projesi, 7 Aralık 2012 tarihinde yarışmanın ikinci aşaması olan “Dünyanın En İyisi-World’s Best Winners” olma yolunda tekrar değerlendirmeye alınacak. 

Ödüle layık görülen Albaraka Türk Giriş ve Yönetim Katları İç Mimari projesi ünlü mimar Mehpare Evrenol'un yürütücülüğündeki Mimarlar-Workshop tarafından tasarlandı. 

Albaraka Türk Giriş ve Yönetim Katları İç Mimari projesinin 2 bin 500 metrekarelik uygulamasında tüm yapıya görsel olarak estetik değer katan ve kullanıcıları için nefes alma alanları sağlayan iç bahçeler, ofis programının teknolojik ve mekânsal olarak günümüz değişen ihtiyaçlarına yanıt veren, bildik kütlesel iç mekan çözümlerinden farklı olanaklara sahip yorumu göze çarpıyor.

Malzeme seçimlerinden aydınlatma elemanlarına ve mobilyalara kadar eğrisel formların kullanıldığı projede yeşille bütünleşen şeffaf toplantı salonları, bir bahçeye serpiştirilmiş hissini veren ahşap çalışma üniteleri tasarımı farklı kılan yaklaşımlar arasında.

Dergisi 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account