Hülya Avşar’ın ışıltısı Çanakkale Seramik ile birleşti

Editör
14.11.2012

 

Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından Hülya Avşar İstanbul Sheraton Oteli’nde açtığı spor salonu Clupeb’de Çanakkale Seramik ürünlerini tercih ederek kendi ışıltısını mekana yansıttı. Çanakkale Seramik ürünlerini çok beğenen Avşar, Clubpeb’in spor salonundaki stüdyolara “Çanakkale Seramik Stüdyo” ismini verdi.

Hülya Avşar’ın tüm tasarım sürecine dahil olduğu ve kendi evi ile dekorasyon benzerlikleri taşımasına özen gösterdiği Clubpeb Fitness ve Spa Merkezi’nde doğala yakın ürünler kullanıldı.

Çanakkale Seramik için ünlü tasarımcı Can Yalman’ın tasarladığı ve en prestijli tasarım ödülü Red Dot’ı alan Orientile Koleksiyonu Aya Serisi giriş bölümündeki duvarlarda uygulandı. 

Çanakkale Seramik’in 1001 gece masallarındaki rüya sarayların gerçek hayattaki yansıması sayılacak olan Elhamra Serisi’nin doğal çevreye uyumu, farklı süslemeleri ve yaşanan mekân ile ahengi nedeniyle cafe bölümüne özel tasarlandı.

Ikon Serisi’nin kirlenmeyi gizleyen mat gri yapısı sebebi ile genel alanlarda kullanımı tercih edildi. Ahşabın sıcaklığını yansıtan Madera Serisi SPA bölümünde, Natura Serisi de doğal traverten dokusu ile SPA ve soyunma odalarının duvarlarında özel olarak kullanıldı. Bu ürünlerin yanı sıra, Kale markalı ürün grubundan tasarım koleksiyonu vitrifiye ve armatürler mekana uygulandı.  

Kızı Zehra’nın göbek adı Çakıl’ın İngilizce kısaltması olan “Peb” ismini mekana veren Hülya Avşar, spor salonu ve SPA merkezinin içinde yer alan fitness, squash, basketbol, kickboks, pilates, spinning alanlarına da Çanakkale Seramik Stüdyo ismini verdi. Clubpeb’de ayrıca bunların yanı sıra havuz, hamam, sauna, terapi odaları, cilt bakım odaları bulunuyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account