Yüksek Teknolojili Ahşap Artık Türkiye’de

Editör
14.11.2012

 

Marmara Forum Alışveriş Merkezi’ndeki OVO isimli sanatsal esere ilham kaynağı olan dönüştürülmüş ahşap ürünleri üreticisi Accsys Technologies, Accoya® ahşabının Türkiye distribütörlüğü için Green Option Orman Ürünleri ile bir anlaşma imzaladı.

 

Piyasadaki en gelişmiş ahşap ürünlerinden biri olan Accoya ahşabı, dış mekan ve normal kullanımlarda 50 yıl, yeraltı ve ıslak zemin kullanımlarında ise 25 yıl, kullanma garantisini ile rakiplerinin önüne geçiyor.

Sadece FSC sertifikalı sürdürülebilir ormanlardan elde edilen ağaçlardan üretilmesi ve % 100 zehirsiz olması dolayısıyla üstün çevresel referanslara sahip olan Accoya ahşabı,ağaç dönüştürme işlemine tabi tutulmasına rağmen, boyutsal istikrar ve kalıcı dayanık özellikleriyle olası biçim kayıplarını en iyi tropik sert ağaçlarla aynı yüksek kalite ve güzellikte sağlıyor.

 Accoya’nın Türkiye distiribütörü Green Option Orman Ürünleri Genel Müdürü Jonas Frans Sigurjonson “Green Option Orman Ürünleri olarak müşterilerimize yüksek performans kalitesinde ve çevre dostu ürünler sunmayı hedefliyoruz. Diğer geleneksel ürünlere ve tropik sert ahşaplara kıyasla daha istikrarlı üstün performans gösteren Accoya, Türkiye iklimine mükemmel uyum sağlıyor.

356 farklı Accoya ahşabının birleştirme izi olmadan bir araya getirilmesi ile tasarlanan ve Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nde sergilenen OVO, mimarlık, tasarım ve inşaat sektörüne Accoya’yı gösterebileceğimiz etkileyici bir platform oldu" dedi.

 Pencerelerden kapılara ve hatta OVO gibi sıra dışı sanatsal projelere kadar farklı kullanım alanları için mükemmel bir seçenek olan Accoya, sürdürülebilir biçimde elde edilen ve hızlı büyüyen yumuşak ağaçlara Accsys Technologies’e özel toksik olmayan bir işlem uygulanmasıyla üretiliyor.

Accsys Technologies Satış Müdürü Victor Vos, “Accoya ahşabı, OVO gibi yüksek profilli projelerin yapımında kullanıldığından, küresel düzeyde yeni piyasalarda dönüştürülmüş ahşaba giderek artan bir talep ortaya çıkıyor. Araştırmaları Accoya’nın ahşap pencereler, kapılar ve cephe kaplamalarında güvenilirlik ve performans standartlarını yükselttiği ortaya koyuyor.

Accoya, Avrupa’nın birçok ülkesinde ve dünya genelinde pek çok pazarda dayanıklılık, istikrarlılık ve güzellik nitelikleriyle mimarların ve inşaatçıların tercihi haline geldi.

Kusursuz çevresel referansı ile Accoya’nın dış mekân uygulamalarında endüstri standardı haline geleceğine kesinlikle inanıyoruz. Green Option Orman Ürünleri ile ortaklığımız sayesinde Türkiye’de de kısa sürede piyasa lideri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account