Enerji sektörünün lideri Schneider Electric, yenilikçi uygulamaları ile kadın yetenekleri cezbediyor!

Editör
13.11.2012

 

Schneider Electric  enerji sektöründe kadınlara yönelik farklı ve kapsamlı programları ile dikkat çekiyor. 6 Eylül’de İstanbul Moda Hilton Oteli’nde gerçekleşen etkinlikte şirketin 35 kadın yöneticisi “Women Connected “ isimli program için bir araya geldi.

Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, dünya nüfusunun %50’sini oluşturan kadınların iş hayatındaki yerlerini güçlendirmek amacıyla 35 Schneider Electric kadın lideri “Women Connected” isimli program ile bir araya getirdi. 6 Eylül’de İstanbul Moda Hilton Oteli’nde gerçekleşen etkinlikte iş hayatında kadın liderlerin rolü ve lider profilindeki değişim konuşuldu.

Schneider Electric Orta Asya ve Türkiye İK Direktörü Aylin Olsun; değişimin sürekli olduğu bir dünyada yaşarken dünya nüfusunun %50’sini oluşturan kadınların iş dünyasında göz ardı edilemeyeceğini vurguladığı konuşmasında şunları söyledi: “21.yüzyılın lider profili hızla değişiyor. Net olarak bilmek gerekiyor ki iş yaşamında çeşitlilik ve pozitif ayrımcılık konusu şirketler için bir imaj çalışmasından ibaret değil.  

Yetenek savaşlarının yaşandığı günümüzde, rekabetin ve pazarın şirketleri en kaliteli yetenek havuzunu oluşturmaya zorladığı bir gerçek. Sadece erkeklerden oluşan bir toplum hem yeterince renkli değil, hem de pazar gerçeklerini yansıtmıyor. İş yaşamında kadınların yeterince yer almaması, beynimizin bir yarısını kullanmamak ve yetenek dünyasının yarısını göz ardı etmek demek”

Toplantıda gazeteci-yazar Elvan Demirkan’ın iş-özel yaşam dengesi hakkındaki konuşmasında günümüzün hız ve rekabet ortamında kadınların hayata karşı sergiledikleri tavır ele alınarak; faydası olmayan alışkanlıklardan kurtulma ile ilgili yöntemlerle kadın liderler stres yönetimi konusunda çeşitli rahatlama tekniklerini uygulama imkanı buldular.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account