Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin tüm üretim tesislerindeki hijyenik, yüksek kalite standartlarında ve güvenilir üretimi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi ile tescillendi

Yazar:Editor
15.09.2020
574

Eczacıbaşı Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren ve tüketim ürünleri alanında 70 yılı aşkın süredir ihtiyaçları karşılayan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin Gebze, Yalova ve Manisa’da kurulu dört üretim tesisi, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) "COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu"ndaki kriterleri yerine getirmesi nedeniyle “COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi” ile sertifikalandırıldı. Her bir üretim tesisinde TSE uzmanları tarafından yapılan denetimleri başarı ile tamamlayan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, aldığı belge ile pandemi sürecinde de hijyenik, yüksek kalite standartlarında ve güvenilir üretim yaptığını bir kez daha teyit etmiş oldu.

3 farklı lokasyonda 4 üretim tesisi

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin 23 bin m2’lik alana sahip Gebze’deki bebek ve kişisel bakım ürünleri üretim tesisinde, bebek bakım kategorisinde Uni Baby markası altında ıslak mendil, şampuan, deterjan ürünleri üretiliyor. 10 bin m2’lik alanda konumlanan Gebze’deki kimyasal ürünler üretim tesisinde ise yıllardır tüketicilerin severek kullandığı Selin Kolonyaları’nın yanı sıra ev dışı tüketim sektörüne Eczacıbaşı Profesyonel’in Maratem markasıyla temizlik ve hijyen ürünleri geliştiriliyor ve üretiliyor. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin kağıt kategorisinde ise 157 bin m2’lik alanda yer alan Yalova temizlik kağıtları üretim tesisi ve 217 bin m2’lik alana sahip Manisa temizlik kağıtları üretim tesisi bulunuyor. İki fabrikada da Selpak, Solo, Silen, Servis ve Selpak Professional markalı ürünler üretiliyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account