(MOSDER) tarafından, mobilya sektöründeki yeni trendlere gençlerin yön vermesine önayak olma amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni, 8 Kasım 2012 tarihinde gerçekleşti

Yazar:Editor
13.11.2012

 

Oturma – dinlenme, depolama-koruma-düzenleme, tamamlayıcı mobilya servis ünitesi, uyuma, genç mobilya ve engelliler için ev mobilyası olarak 6 ayrı kategoride gerçekleşen yarışmada; para ödülünün yanı sıra MOSDER Başarı Belgesi sunuldu.

 

Ödül töreninde başta sanayici, profesyonel tasarımcı, akademisyen, iç mimarlık, endüstriyel tasarım ve mobilya dekorasyon bölümlerinden öğrenciler olmak üzere mobilya ve ev dekorasyonuyla ilgili tüm kesimler buluştu. 

İlk kez finalist tasarımların prototipi üretilecek

Türkiye ve KKTC’deki 21 üniversitenin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık bölümlerindeki 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin başvurduğu yarışmada bu yıl bir ilk gerçekleşiyor. 

Finale kalan 16 tasarımın, MOSDER’e üye firmalar tarafından prototipleri üretilecek. Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek bu uygulama, gençleri tasarıma teşvik etmek ve mobilya sanayisine kazandırmayı hedefliyor. 

MOSDER ayrıca ücretsiz olarak ‘Tasarım Tescili’ de verecek. İlk 18’e giren tasarımcının eserleri, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin yarışmacılara hediyesi olarak, “Adres Patent” firması tarafından ücretsiz “Tasarım Tescili” ile onaylatılacak.

Ödül töreninde ana sponsor olarak bir konuşma yapan Kayalar Kimya Satış ve Pazarlama Müdürü Bedri Büyüktaşkın yarışmayı, hem mobilya hem de ona bağlı yan sektörler adına çok önemsediklerini vurgulayarak “MOSDER’in, Türk mobilya sanayicisine, bu ödül töreniyle her yıl yeni tasarımcılar kazandırmasından mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account