Şirketlerin cirosunu ve karlılığını üç katına kadar artıran Okul’a kayıtlar başladı…

Yazar:Editor
13.11.2012

 

Şirketler 2012 yılını kapatmaya hazırlanıyor. Kurumların kendi karnesiyle yüzleştiği bu zaman dilimi, kimi zaman başarıyla sonuçlandığı gibi kimi zaman da yönetim ve insan kaynakları alanında yapılan stratejik hatalar nedeniyle hem yöneticiler hem de çalışanlar için adeta bir kâbusa dönüşüyor.

İK planlarından bütçe çalışmalarına, eğitim projelerinden yeniden yapılanmaya kadar pek çok önemli kararın alınacağı bu dönemde, şirketlerin kendini geliştirmesi için başvurdukları danışmanlık hizmetleri her zamankinden daha kritik değer taşıyor.

InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen Şirket Okulu projesi, şirketlerin sürdürülebilir karlılık ve büyüme trendini yakalayabilmesine yardımcı oluyor.

InoTec’in 2001 yılından bu yana elde ettiği danışmanlık ve eğitim tecrübesini aktardığı Şirket Okulu ile kurumların kurumsallaşması, rekabet kabiliyetlerinin artması, yalın ve verimli proseslerin elde edilmesi, entelektüel sermayenin yarınlara hazır hale getirilmesi, karlılık ve verimliliğin arttırılması, büyümenin hızlandırılması ve sürekli hale getirilmesi hedefleniyor.

Şimdiye kadar aralarında orta ve büyük ölçekli şirketlerin de bulunduğu 20’den fazla değerli markanın başvuru yaptığı Şirket Okulu, kurumların cirosunu üç katına kadar artırmanın yanı sıra her kademe için en verimli düzenlemeleri de içeriyor.

InoTec’in 12 yıllık deneyim ve birikimi sonucunda oluşturduğu, şirket karlılığı ve performansında önemli ilerlemeler sağlayan 12K Model Kriterlerine uygun gerçekleştirilen eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle şirketlerin uzun vadede sürdürülebilir büyüme ve karlılık elde etmesi sağlanıyor.

Başvurular devam ediyor…

Başvuruların halen devam ettiği şirket okuluna kabul edilecek şirketlerin seçimine büyük özen gösterdiklerini anlatan InoTec Genel Müdürü Hayati Çağlar, “InoTec olarak kurumların geleceğine yön verdiğimiz uzun yılların getirdiği deneyimimizle şirketlerin gelişime açık alanlarını tespit ettiğimiz Şirket Okulu üç yıl süren uzun bir süreç.

Ancak bu okulu başarı ile bitiren şirketlerin karlılıklarında ve cirolarında üç katına kadar artış gözlemleyebiliyoruz. Bu nedenle programa dâhil edilecek şirketlerin seçimine çok özen gösteriyoruz. InoTec’in geliştirdiği 12K Model’in 12 temel ve 75 alt kriteri ile kurumları analiz ederek, 1000 puan üzerinden derecelendirilip, gelişime açık alanları üzerinde faaliyetlere başlıyoruz” diyor.

Eğitimlerin; büyük - orta ve küçük ölçekli olmak üzere iki farklı yöntemde verildiği programda eğitim ve uygulama faaliyetlerine devam zorunluluğu da bulunduğunu anlatan Çağlar, “İlk altı ay sonunda tüm kurumların performansının analiz edilerek raporlandığı sistemin, ikinci altı aylık döneminde ise çalışmaların sıklığı azaltılarak uygulamaya ağırlık veriliyor.

Yan hizmetler olarak şirketlerin, bilgilendirici pek çok dokümandan da yararlanacağı programın sonunda verilecek ‘Kurum Karnesi’ ile bir sonraki sınıfa geçişe de netlik kazandırılıyor” diyor.

Devlet desteği…

Ekonomi Bakanlığı tarafından "Yetkili Eğitim Kurumu" olarak akredite edilen InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı, Şirket Okulu’nun yanı sıra diğer eğitim programlarıyla da küresel pazarda rekabet kabiliyetini geliştirmek isteyen kurumların yanında yer alıyor. Şirket Okulu programının da devlet destekli eğitimler kategorisinde yer aldığı InoTec’de programa katılanlar yüzde 70 devlet desteğinden yararlanabiliyor.

Projelerinin Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenmesinin önemine değinen Çağlar, “Ülkemiz firmalarının ve ülkemiz ekonomisinin sürdürülebilir büyümesini sağlayabilmesi için tüm tarafların harekete geçirilmesinin gerekliliğine inanıyoruz. Sadece sanayicinin veya sadece tüketicinin değil tüm toplumun bilinçlendirilmesi ve her alanda verimliliği ön plana çıkaran çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Zira ülkemizin temel probleminin sanayi, sosyal hayat, trafik, eğitim, sağlık vb gibi her alanda karşılaştığımız verimsizlik salgını olduğunu, aynen kuş gribi veya diğer salgın hastalıklar gibi hem bilinçlendirme hem de organize hareket ederek top yekün mücadele etmek gerekir.

 Şirket Okulu’nun temelini oluşturan 12K Modelimizle 2008 yılından bu yana çalışma yürüttüğümüz şirketlerde verimlilik konusunda çok ciddi iyileşmeler gözlemliyoruz. Bu çalışmalardaki tecrübelerimizden hareketle sadece kurum olarak bizim destek vereceğimiz 100 orta ölçekli şirketimizle beş yıl içinde en az 10 kat cirosal büyüme, ülkemiz ihracatına 2,5 Milyar USD ilave katkı sağlama potansiyeline sahibiz. Ülkemiz 2023 vizyonuna doğru emin adımlarla ilerlerken, biz de ekonomimize ciddi katkılar yapmaya hazırız” diyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account